Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Co číst s dětmi a dětem na podzim?

Co číst s dětmi a dětem na podzim?

Teploty klesají, dny se krátí… A to je skvělá příležitost sáhnout po knize. A vybrat nějakou i pro vaše děti 😊 To nejkrásnější dětské čtení doporučuje Knihozem, průvodce světem knih pro děti.

Říše zvířat fascinuje snad všechny děti. Fascinovat je rozhodně budou i všechna neuvěřitelná fakta o zvířatech, na která narazí v hravém atlasu ilustrátorky Majy Säfströmové. Věděli jste, že chobotnice má tři srdce? Že pštros neumí couvat? Že včely nikdy nespí? Nebo že se tučňáci smějou, když je někdo lechtá? Objevujte svět zvířat společně se svými dětmi v půvabném Ilustrovaném atlasu neuvěřitelných faktů o zvířatech. Pro děti (a jejich rodiče) od 5 let.

Máte-li doma víc než jedno dítě, možná někdy řešíte, jak se vypořádat se sourozeneckou rivalitou a žárlivostí. Protože není moc dětí, které by se svým sourozencem někdy neměly problém… Jednoduchý a naprosto trefný příběh Sourozenci vydá za tisíc slov. Oboustranná kniha, ve které z jedné strany vypráví dívka o svém bratrovi a z druhé bratr o sestře, ukáže dětem s lehkostí a humorem, jak moc pro nás sourozenci znamenají. I když nás umí občas pěkně pozlobit. Pro děti od 6 let.

Knihozem nezapomíná ani na starší děti.

Pro ty od 9 let tentokrát vybrala knížku Sesterstvo a kouzelná kočka Fabiola. V prvním díle dobrodružné trilogie od autorky úspěšné série Projekt pes se děti seznámí se spolužačkami Bárou, Míšou a Elou. Dohromady tyhle mladé slečny nesvede náhoda, ale Fabiola, kočka jejich osamělé sousedky. A to z jednoho prostého důvodu: chce, aby jí holky pomohly vyřešit dávnou záhadu, která její paničku už dlouho trápí. Při společném pátrání se toho dozví hodně nejen o naší nedávné minulosti, ale hlavně o sobě samých…

Emilyini rodiče zmizeli. Dívka brzy přijde na to, že uvízli v podivném nočním světě, ve kterém se čas zastavil o půlnoci a obývají ho příšery a strašidla všeho druhu. A všechny jsou jí v patách. Vyzbrojena jen pořádně proříznutou pusou a oschlým obědem v krabičce se přesto vrhá do hledání pravdy. Dokáže zabránit tomu, aby náš svět ovládla věčná noc? A stihne to dřív, než sní svůj jediný sendvič? Tak to se děti od 11 let dočtou v dobrodružné a vtipné knize Půlnoční hodina.

 


Knihozem také doporučuje:

NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.