EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Mega mamutice Matylda

Kim Hillyard


Přiznat, že se necítíme dobře, chce někdy mamutí kus odvahy
Matylda je poslední mamut na planetě Zemi – a to vážně není žádná legrace. Svět, do kterého se probudila po dloooooouhém spánku, je hlasitý a zrychlený a Matylda se v něm vůbec necítí dobře. Aby ostatním nekazila radost, předstírá, že je v pohodě. Takové předstírání však stojí spoustu sil i toho nejstatečnějšího mamuta. Přiznat, že nejsme v pohodě, chce sice odvahu, ale je to naprosto v pořádku. Naši blízcí nás v tom totiž nenechají!

Detailní informace

Ilustrátor Kim Hillyard
Jazyk čeština
Původní název Gretel The Wonder Mammoth
Původní jazyk angličtina
Překladatel Petr Eliáš
Počet stran 32
EAN 9788000070087
Datum vydání 13.03.2023
Věk od 4
Formát 230x285 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,44
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Matylda je mamut. Poslední mamut na planetě Zemi, který si v klidu hibernuje zmrzlý uprostřed ledovce. Jenže ten jednoho dne roztaje a Matylda obživne. Všichni jsou z ní nadšení, každý ji zbožňuje... Jak by taky ne, vždyť je tak milá a vypráví tak báječné příběhy na dobrou noc! Jenže Matylda zakrátko zjistí, že ona tak úplně nadšená není. Je spíš zmatená, protože svět kolem ní, v němž se ocitla, je tak hlasitý a zrychlený... Matylda je vyděšená a smutná zároveň. Ale rozhodne se předstírat, že se nic neděje, aby ostatním nekazila radost. Jenže takové předstírání stojí mamuta spoustu sil. (A co teprve malého člověka!) Matylda chtěla být aspoň chvilku sama. Posadila se k oceánu a cítila se trochu líp. Ale jen chvilku. Pak jí bylo ještě hůř než předtím. A vtom ji našli její noví přátelé. "Matyldo, tady jsi! Jsi v pohodě?" A v ten okamžik udělala Matylda něco opravdu statečného. Řekla totiž: "Ne. Vůbec nejsem v pohodě." Kamarádi ji pozorně vyslechli. A začali vymýšlet, jak Matyldě pomoci. Našli starou malbu mamutů, aby se cítila lépe, odpovídali na všechny její zvídavé otázky... Protože je úplně v pořádku říct kamarádům nebo rodičům, že se necítíte dobře. Oni vás v tom nenechají.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kim Hillyard

Kim Hillyard

Kim Hillyard vymýšlela příběhy a obrázky k nim již v dětství. Po studiích na univerzitě v Exeteru se bezmála deset let věnovala hudební publicistice – psala například pro BBC, Time Out nebo pro britský hudební magazín NME. Pak se ale obloukem vrátila k obrázkovým knihám, které píše i ilustruje. Již její první knížka, Mabel and the Mountain, byla v roce 2020 oceněna Sainsbury's Children's Book Award. Kim Hillyard se ve svých dětských knihách věnuje zejména fenoménům duševního zdraví, sebedůvěry, empatie a laskavosti, se kterými poté pracuje i v rámci kreativních workshopů pro malé čtenáře ve školách a knihovnách.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM