EN

Kniha plná magie, která potěší fanoušky Harryho Pottera
Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu. A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš. Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název Nevermoor
Původní jazyk angličtina
Řada Nikdyuš
Počet stran 480
EAN 9788000050584
Datum vydání 24.05.2018
Věk od 12
Formát 130x200 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,598
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Morrigan Crowová je prokletá. Narodila se v ten nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou místní pohromu.

A co je horší, kvůli kletbě je odsouzena zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Pak ale potká Jupitera Northa, podivného muže, který ji dostane do tajemného světa Nikdyuš.

Aby tu Morrigan mohla zůstat v bezpečí před hrozivou kletbou, musí najít způsob, jak úspěšně absolvovat zkoušky. Objeví nakonec svůj mimořádný talent?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Další tituly z řady "Nikdyuš"

Hodnocení čtenářů

Eva Francová
Příběh prokleté dívky Morrigan. Narodila se v nejnešťastnější den a všichni ji obviňují, že má na svědomí každou pohromu. Navíc musí zemřít v den svých jedenáctých narozenin. Potká však záhadného Jupitera Northa, který ji vezme do tajemného světa Nikdyuš, kde musí Morrigan složit zkoušky, aby mohla zůstat v bezpečí. Tuhle knížku jsem si půjčila z knihovničky mého syna a jsem za to ráda. Je sice určená pro děti od 9 let, ale i dospělí si ji nadmíru užijí. V první kapitole se mi kniha nepozdávala, byla hodně temná, drsná, ale jakmile přišel na scénu Jupiter, vše dospalo spád a v zemi Nikdyuš bylo nádherně. Kniha je napínavá i milá, jen tak ji neodložíte a budete si užívat každou chvilku s Morrigan a jejími přáteli. Krásné popisné pasáže nejsou nudné, naopak se díky nim ponoříte hlouběji do kouzelného světa. Všechny postavy si okamžitě zamilujete – mojí oblíbenkyní se stala kočka Fen :-) Určitě brzy pořídím i druhý díl Divomor a opět nezůstane jen u Lukáška v knihovničce.
Lucie Vondrušková
Od týhle knihy neodtrhnete oči, fakt:) Nevím sice, co to má společného s Harry Potterem, ale bylo to fakt boží.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jessica Townsendová

Jessica Townsendová

Jessica Townsendová je australská autorka, která do dětské literatury vtrhla jako velká voda románem Nikdyuš. V minulosti se živila jako copywriterka nebo redaktorka dětského časopisu. Nikdyuš, první kniha z velkolepé fantasy série často přirovnávané k Harrymu Potterovi, slaví úspěch po celém světě. Práva se prodávají ve velkých aukcích a čtenáři i kritici jásají. Žije v Queenslandu.
Zobrazit profil autora

Recenze

iliteratura.cz - Jak si vybojovat místo v (novém) světě

„…Pokud máte chuť podívat se do okouzlujícího hotelu, kde potkáte mluvící maxikočku, upířího trpaslíka nebo pokoj plný ožívajících stínů, můžete se tam vydat společně s knihou Nikdyuš…“
NAPIŠTE NÁM