EN

Stane se zázrak

Zuzana Štelbaská, Adrián Macho


Poetická pohádka s ilustracemi od tvůrce milované velryby Gerdy
Človíček má každý den tolik práce! Staví hrady, stará se o zvířátka a občas si vymýšlí úplně nová, dosud nepoznaná stvoření nebo země. Když se ale jednou ráno chce vrátit ke své práci, zjistí, že všechny hrady už jsou hotové a všechna zvířátka nakrmená. Najednou má pocit, že se zastavil čas. Co teď bude dělat? Posadí se do trávy a přemýšlí. A najednou to přijde… stane se zázrak.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Stane se zázrak
Původní jazyk slovenština
Překladatel Katarína Belejová H.
Počet stran 32
EAN 9788026444275
Datum vydání 17.10.2022
Věk od 6
Formát 240x214 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,36
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Človíček má každý den tolik práce!

Staví hrady, stará se o zvířátka a občas si vymýšlí úplně nová, dosud nepoznaná stvoření nebo země.

Když se ale jednou ráno chce vrátit ke své práci, zjistí, že všechny hrady už jsou hotové a všechna zvířátka nakrmená.

Najednou má pocit, že se zastavil čas.

Co teď bude dělat? Posadí se do trávy a přemýšlí.

A najednou to přijde… stane se zázrak.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Hodnocení čtenářů

Veronika Staníčková
Poetický! To je slovo, které naprosto vystihuje Človíčkův příběh. Útlá knížka toho v dnešní uspěchané době asi více předá starším čtenářům, které možná taky donutí se zastavit. Co je však nutné na této knize vyzdvihnout jsou ilustrace, které naprosto dokonale zachycují Človíčkům příběh. O tom, že je Adrián Macho skvělý ilustrátor, asi nepochybuje nikdo, komu se do ruky dostala jeho překrásná Gerda. A pokud snad velrybu Gerdu neznáte, rychle to napravte. Kniha je doporučována pro děti od 6 let. Nicméně toto doporučení je dle mě kvůli pochopení poselství příběhu. Příběh je krátký a rozvržen na stranách tak, že bych knihu doporučila na předčítání i mladším dětem. Zaujme je totiž překrásnými ilustracemi a svou délkou u příběhu udrží pozornost i mnohem mladší děti. Alespoň v případě mé dvouleté dcery to platí. A pokud ještě dítě není dost velké, abych chápalo alespoň základní myšlenku příběhu, rozhodně s ním můžete rozvíjet slovní zásobu a prohlížet ilustrace, díky kterým tato kniha zaujme na první pohled malé i velké.
Iva Šindelková
Za možnost spolupráce děkuji Albatrosmedia. Příběh Zuzany Štelbaské pro ty nejmenší, kteří neumějí ještě číst, i ty děti, které se pomalu číst učí, provází pohádkové ilustrace Adriána Macha. Ty byly ostatně ceněny vysoko. Děti se seznamují se světem človíčka, který je pilný, pracovitý a činorodý avšak jednoho dne, když zjistí, že pro danou chvíli vše postavil, obhospodařil, nakrmil a obešel, zastaví se, zamyslí se, co teď a najednou se to stane – co, ptáte se? Zázrak! Zázrak se stane. Jak to tak přijde a jestli to byla náhoda, nebo človíček na takový zázrak může narazit vícekrát, se děti dočtou či dozví v této velmi krásné čtivé, barevné a pozitivní knížce. Nejenom, že příběh v dětech podněcuje představivost, dává také čas a prostor na zamyšlení a díky obrázkům si děti mohou případně vytvořit paralelně spoustu dalších příběhů. Rozhodně si z toho mohou odnést něco i dospěláci, obzvláště v dnešním hektickém světě. Tvůrci skvěle pracovali s vědomím, že knížku budou ve velké míře dospělí dětem předčítat, a tak jak se to mnohdy úspěšně povede u filmů z dílny Disney či Pixar, při čtení se mohou bavit jak děti, tak i dospělí a obě generace si ze zážitku odnáší to své. Podle zkušenosti dalšího dospěláka to má na něj ovšem větší dopad, zatímco u akčního předškolního dítě příběh nedokázal udržet pozornost…(PS: další hodnocení budu postupně přidávat). Dospěláci (vizuální stránka/příběh) *****/**** *****/**** Děti: ***

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Zuzana Štelbaská

Zuzana Štelbaská

Autorka, překladatelka a čtenářka knih pro děti a mládež. Od patnácti let působí v médiích, začínala v lokálních prešovských médiích, později působila v RTVS jako moderátorka, scenáristka a dramaturgyně, dnes je šéfredaktorkou publicistiky v TV Markíza. Ve svých knihách se věnuje zejména dětským příběhům, které jsou často inspirovány skutečnými událostmi. Píše pro všechny dětské a YA věkové kategorie, přičemž prostředí příběhů a povídek je silně ovlivněno jejím vztahem k přírodě a zvířatům. Podle její knihy Mami, kup mi slona vznikl stejnojmenný seriál pro RTVS, který režíroval Bohdan Sláma.
Zobrazit profil autora

Adrián Macho

Adrián Macho

Adríán Macho žije a působí v Bratislavě. Kreativita a výtvarné techniky jej provázejí už od mala. Studoval uměleckou keramiku na střední škole v Modře. Dlouho se věnoval grafickému designu v reklamních agenturách a později i na volné noze. Jeho talent se ale nejvíce projevil, když začal ilustrovat. Důkazem je několik dětských knih, které se na Slovensku staly bestsellery a dostalo se jim i ocenění od čtenářů. V roce 2018 se v Česku prezentoval svým autorským debutem, dětskou knihou Gerda, příběh velryby, kterou sám ilustroval.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM