Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví | Albatrosmedia.cz
EN

PRÁVĚ TEĎ! DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY OBJEDNÁVKY V E-SHOPU

Naše knihy

Vybrané série | edice

O čem se mluví

Aktuality

Predátoři nejsou z jiné planety... žijí mezi námi.

Poté, co režiséři Vít Klusák a Barbora Chalupová založili na on-line seznamce fiktivní profily tří dvanáctiletých dívek, se jim záhy začaly ozývat desítky dospělých mužů. Jaká je realita sexuálních predátorů na českém internetu? V dokumentární knize Kdo chytá v síti, již v návaznosti na film vytvořila Marika Pecháčková, objeví čtenáři rozhovory s oběma stranami alarmujícího fenoménu.

Vít Klusák je jedním z nejvýraznějších českých dokumentaristů. Mezi jeho známé filmy patří například Matrix AB, Svět podle Daliborka nebo Český sen, za nějž získal několik ocenění z celého světa. Marika Pecháčková působí jako dokumentaristka, natočila filmy Hromosvody, Smilovice a Spi sladce.

Marika Pecháčková (autorka): Terezo, mohla bys říct, jak na tebe ve filmu, ještě v tvé roli dvanáctileté Míši, působil muž, který teď sedí naproti tobě?

Tereza: Blbě se mi o tom takhle tváří v tvář mluví... Bylo to pro mě nepříjemné, protože jste byl velice suverénní a dokázal jste přesně pojmenovat, co chcete. Pořád jste říkal: Musíš se sama rozhodnout, co chceš. Měla jsem se rozhodnout, jestli s vámi půjdu na čokoládu, na Žižkovskou věž, nebo jestli půjdeme k vám domů a postupně budeme zkoušet ty vaše nápady. Jsem dospělá, a stejně to byl tlak. Co teprve pro dvanáctileté dítě. Asi vám neřekne: Chci domů. Bude na všechno tiše kývat.

– z knihy Kdo chytá v sítiNAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.