EN

Nad poklidnou vesničkou se stahují mračna. První díl atmosférické detektivní série. Doporučuje Lucie Bechynková.
Stockholmský finančník August Strindberg se rozhodl pověsit kariéru na hřebík a otevřít si vetešnictví. Jenže s jeho příjezdem do ospalé pobřežní vesničky jako by tu veškerá idyla skončila – za bouřlivé noci zmizí oblíbená místní učitelka. Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou bezvýsledně prohledává okolí a atmosféra mezi starousedlíky houstne. Co se vlastně přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?
Získaná ocenění:
Storytel Award, 2020,
Swedish Crime Novel of the Year award, 2020, Nominace

Detailní informace

Žánr detektivka
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název Stormvakt
Původní jazyk švédština
Překladatel Vendula Nováková
Počet stran 480
EAN 9788076624078
Datum vydání 03.10.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice Thrill
Hmotnost 0,628
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Na ospalou vesničku Hovenäset na švédském západním pobřeží se valí bouře. Zrovna tuto noc si pro svůj příjezd vybral August Strindberg, jmenovec slavného spisovatele a finančník ze Stockholmu, který se rozhodl pověsit lukrativní kariéru na hřebíček a otevřít si v budově bývalého pohřebního ústavu vetešnictví. Jenže s jeho příjezdem jako by skončila poklidná vesnická idyla. Za bouřlivé noci ztratí Agnes Erikssonová, všemi oblíbená učitelka, a navíc August zjistí, že dům, který si pronajal, má děsivou minulost. Policie v čele se sympatickou Marií Martinssonovou prohledává okolí dnem i nocí, ale Agnes není k nalezení a atmosféra mezi starousedlíky houstne. Co se Agnes přihodilo? A proč v Augustovi roste přesvědčení, že klíč k vyřešení záhady má v rukou právě on?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Tereza Formánková
Tohle bylo skvělé! Jako milovnice všeho severského jsem si i zde velmi přišla na své. A že je kniha Bouře prvním dílem nové série? Hurá! Úspěšný finančník ze Stockholmu August Strindberg se rozhodne zanechat dosavadního života ve velkoměstě a přestěhuje se do vesničky, kde si hodlá, v budově bývalé pohřební služby, otevřít vetešnictví. Vesnička je jistě malebná, když zrovna neprší, nefouká vítr nebo nezuří bouře, což je zde bohužel poměrně častý jev. A při jedné takové bouři, náhodou zrovna v den Augustova příjezdu, se ztratí místní učitelka. Začíná rozsáhlé pátrání, při němž poznáváme i sympatickou vyšetřovatelku Marii Martinsson a s probíhajícím pátráním houstne i atmosféra ve vesničce. August se chtě nechtě do vyšetřování zaplétá - a jak to bylo dál, to už si musíte přečíst, protože tohle vážně stojí za to! Velmi se mi líbilo prostředí vykreslené v knize, i navzdory nepěknému tamnímu počasí jsem si moc přála vesničku vidět a setkat se tam se sympaťákem Augustem i paní vyšetřovatelkou Marií. Navíc příběh nabízí zajímavou zápletku a obejde se i bez krvavých výjevů, což ponurost a mrazivost příběhu krásně umocňuje. Moc doporučuji nejen milovníkům detektivek, já jsem nadšená a těším se na další díly!
adam petr
Bouře mě moc zaujala. Detektivky vůbec nečtu, ale tohle bylo skvělé. Hodně atmosférické, napínavé, mrazivé, tajemné a čtivé!!!! Moc doporučuji:)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Kristina Ohlssonová

Kristina Ohlssonová

Kristina Ohlssonová vystudovala politologii, pracovala mj. jako analytička v Organizaci pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), na švédském ministerstvu zahraničních věcí a Policejním prezidiu, rok působila ve Vídni jako expertka na otázky terorismu. Velkou popularitu u českých i světových čtenářů získala její série s vyšetřovatelkou Frederikou Bergmanovou, která od roku 2013 vychází i v češtině. Mimo tuto sérii píše autorka ještě knihy o advokátovi Martinu Bennerovi.
Zobrazit profil autora

Recenze

krajskelisty.cz - Výborná detektivka s hořkými osudy

...První díl série má grády a autorka se skutečně vytáhla. Přidat do kriminálky témata, o nichž se vlastně vůbec nehovoří, je pro mě nejzásadnější přínos textu....
NAPIŠTE NÁM