Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví | Albatrosmedia.cz
EN

Naše knihy

Vybrané série | edice

O čem se mluví

Aktuality

Stopem po Evropě s Láďou Ziburou

Tentokrát vás čeká 14 000 kilometrů stopem napříč Evropou. Ve společnosti svérázných řidičů vyrazíte z horkých Athén přes divoký Balkán, rodný střed a malebné Pobaltí až za polární kruh. Poznáte místa, která jste vždy chtěli navštívit, jen jste o nich dosud neslyšeli. A taky se přesvědčíte, že žijete na tom nejrozmanitějším kontinentu světa. To vše v novém cestopisu nazvaném Prázdniny v Evropě.

Dozvíte se také, že tradice stopování ještě stále žije a že na evropských silnicích je stále spousta řidičů ochotných vzít stopaře. Rádi si procvičí angličtinu, získají společnost na jinak nezáživné dlouhé cestě i někoho, komu se mohou svěřit. Že by to mohlo být nebezpečné? K tomu se autor knihy staví s humorem:

„Staré stopařské pravidlo říká, že by si člověk neměl dávat krosnu do kufru, aby mu s ní řidič nemohl ujet. Já si ale dávám krosnu do kufru často, stejně jako si nechávám všechny věci v autě, když nám jdu koupit třeba kávu. Řidič mi dává svou důvěru – a mně připadá slušné mu oplácet stejným metrem. Kromě budování přátelských vztahů má tento přístup ještě jednu výhodu. Při ukládání krosny do kufru mohu zkontrolovat, zda už tam jeden stopař není,“ – Ladislav Zibura.

Ladislav Zibura patří mezi nejprodávanější české autory non-fiction literatury – dosud se prodalo více než 125 tisíc kusů jeho knih a audioknih. Má rád lidi – a právě za lidmi se vydává na svých pěších poutích. Dobrodružné výpravy cizími světy mu přináší neobyčejné zážitky, o které se rád dělí s publikem. Ziburovy knihy i přednášky jsou založeny především na množství humoru a nadsázky, nesou v sobě ale také poselství o síle lidského ducha a dobrotě lidí všude na světě. Čtenáři na jeho knihách oceňují nejen to, že jsou vtipné, ale také inspirativní.NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.