EN
Zvláštní a nemilosrdná Moskva

Zvláštní a nemilosrdná Moskva

Návykový a velmi inteligentní thriller odehrávající se přímo v temném srdci komunistického režimu v období studené války.

Štědrý den roku 1985. Na Rudém náměstí je nalezeno odkrvené a vyholené tělo mladého muže. Vzápětí zmizí dcera britského velvyslance. Pátráním je pověřen Tom Fox, major vojenské tajné služby, který je do Moskvy nuceně převelen. Jenže poslední, co mohou Sověti potřebovat, je cizí agent čmuchající v jejich rajonu. A vrah, jehož existenci Sověti nemohou vůbec přiznat, se chystá znovu mstít. První vražda byla totiž jen varováním…

V prvotřídním thrilleru Jacka Grimwooda Moskva se přenesete do studeného a temého srdce Sovětského svazu. Těšte se na dobře vykresleného hlavního hrdinu i akční scény plné energie a napětí. A také na samotné Rusko - neutěšené, zkorumpované, rozpadající se, ale nevyléčitelně lidské.

"Moskva Jacka Grimwooda je jako samo město mnohovrstevnatá, stylová, nádherně vystavěná a plná vášně ukryté pod mrazivým povrchem. Jack Grimwood se touto knihou, která je současně politickým thrillerem, historickým románem i příběhem o vykoupení jednotlivce, představuje jako působivý nový hlas v žánru thrillerů. Nenechte si tento román ujít.“ (Sarah Pinboroughová)

„Těžko říct, co na tomto úchvatném románu pochválit především: široký záběr, sebejistě budované napětí nebo barvité navození atmosféry konkrétního časoprostoru… výjimečná kniha z ranku mezinárodních thrillerů.“ (Financial Times)


Knihy plné napětí

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.