EN

Syndrom E

Franck Thilliez


Psychothriller nejprodávanějšího francouzského autora krimi. I to, co nevidíte, vás může zabít!
Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. Poručici Henebelleové z Lille zavolá uprostřed noci jeden z jejích přátel a prosí ji o pomoc. Po zhlédnutí anonymního krátkého filmu z padesátých let oslepl. V jiné části Francie komisař Sharko z Nanterre vyšetřuje pětinásobnou sadistickou vraždu. Oba případy spojuje záhadný "syndrom E".
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 3
Jazyk čeština
Původní název Le Syndrome E
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 384
EAN 9788075054432
Datum vydání 17.10.2016
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,598
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

I to, co nevidíte, vás může zabít!

Horké léto, dovolená právě začala, dvěma francouzským policistům však běhá mráz po zádech. A rozhodně není žádným příjemným osvěžením.

Lucii Henebelleové, poručici z Lille, uprostřed noci zavolá jeden z jejích přátel. Prosí ji o pomoc, protože oslepl poté, co se podíval na anonymní krátký film z padesátých let, na který náhodně natrefil v pozůstalosti fanatického sběratele filmů.

Komisař Franck Shark z Nanterre se zdvihne od svého stolu, za kterým vytváří psychologické profily vrahů, aby šel na sever Francie prozkoumat pět zmrzačených těl, které našly bagry stavební společnosti. Mrtvoly nelze identifikovat, nejenže nemají ruce, sadistický vrah jim vyloupl oči a ukradl mozky.

Vyšetřování Lucie Hebelleové a komisaře Sharka spojí záhadný "syndrom E". Při pátrání po jeho původu, projevech a následcích se francouzští policisté dostanou do výzkumné laboratoře neuromarketingu v Belgii, setkají se tváří v tvář s káhirskou chudobou a touhou žít co nejdůstojněji, jakož i s temnou minulostí kanadského sociálního systému.

„Syndrom E přesahuje hranice klasického kriminálního románu a přináší děsivé psychologické mystérium se skutečně šokujícím rozuzlením."

- Post Gazette

„Bravurní příběh, který většina čtenářů spolkne na posezení."

- Publishers Weekly

„Brilantně napsaný, inteligentní a zajímavý thriller plný pulzující obrazů a komplexních postav připomínajících film noir. Hlavní hrdinové i ostatní postavy jsou skvěle vykreslené a tak skutečné!“

- z recenze na portále Goodreads.com

„Syndrom E je fascinující čtení, které vám přiblíží zajímavá fakta z historie forenzní vědy a různá exotická místa. Věnuje se tématice kontroly mysli a genocidě. Pár zabijáků, kteří se nezastaví před ničím, jsou jen špičkou ledovce…“

- z recenze na portále Goodreads.com

Franck Thilliez (1973) pochází z malého městečka na severu Francie. Než se stal spisovatelem, pracoval v oboru IT. K napsání románu Syndrom E, vědecky zaměřeného thrilleru, ho inspirovala jeho láska k filmům. Celkově má na kontě již 18 románů. Další pentalogie s ústřední dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebelleovou a komisařem Sharkem vyjde v nakladatelství XYZ v roce 2017.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Komisař Sharko"

Audio

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Neskutečně napínavé. Jakmile jsem se začetla, tak jsem se jen snažila najit čas na čtení a vše společně s Lucii a Sharkem vypátrat. V některých pasážích jsem byla jak na trní, jak bylo napětí vystupňované. A ústřední motiv taky zaslouží pochvalu, dobře promyšlené, ale celkem sci-fi. I když kdo ví, co vše vlastně může být reálné. Jsem zvědavá na pokračováni, které se díky otevřenému konci nabízí.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Franck Thilliez

Franck Thilliez

Franck Thilliez (* 1973) je jedním z nejčtenějších francouzských autorů. Hned za svůj románový debut byl v roce 2004 nominován na cenu SNCF pro nejlepší thriller. V roce 2007 s románem La Chambre des morts nominaci proměnil ve vítězství a získal za něj i cenu čtenářů Quai du thriller. Od té doby se psaní věnuje na plný úvazek. Ve svých knihách se nevyhýbá násilí či temným stránkám francouzské koloniální minulosti. Z jeho titulů slaví největší úspěch thrillery s neortodoxní dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem – jejich třetí případ v knize Syndrom E se okamžitě stal bestsellerem a dočkal se publikace ve více než 15 zemích. Thilliez už napsal skoro dvě desítky románů, které svým napínavým zpracováním aktuálních témat nepřestávají čtenáře fascinovat.
Zobrazit profil autora

Recenze

iliteratura.cz - Syndrom E

...Syndrom E není pro slabé povahy. Zmrzačené oběti jsou tu líčeny velmi podrobně, autor jako by se vyžíval v nechutnostech a násilí. Tajemno i temno prostupuje celým románem, čtenáři se při každém dalším nálezu tají dech, nevěřícně a netrpělivě otáčí stránky s obavou, co horšího ještě přijde. ...

kultura21.cz - Recenze: Syndrom E

„…Rozhodně zde nechybí notná dávka napětí, která vám nedovolí se od knihy odtrhnout a i přesto, že ve vás možná z počátku vyvstanou pochybnosti, přinese autor závěr, ve kterém do sebe všechny dílky skvěle zapadnou a dotvoří tak propracovaný příběh, který nutí k zamyšlení…“

chrudimka.cz - Knižní tip: SYNDROM E

...Děj má spád. Autor používá velmi čtivý jazyk, i když se protagonisté třeba hrabou v archivu, kde jak známo příliš příležitostí k akci není. Příběh má skvěle promyšlený a propracovaný....

vaseliteratura.cz - Franck Thilliez přichází s brutální krim

...Rozhodně mě okamžitě napadne přirovnání k dalšímu francouzskému autorovi Bernardu Minierovi, který se u nás v nedávné době prosadil. Z knihy je cítit podobná příchuť, přestože se zároveň i podstatně odlišuje. Tyto dva spisovatele ovšem spojuje především um, který jim pomohl k vytvoření opravdu výborných kriminálních knih....
NAPIŠTE NÁM