EN

Francouzské pohádky

Contes de fées francais

Charles Perrault, Miroslava Ševčíková


Učte se francouzsky poslechem nejznámějších francouzských pohádek!
Zjednodušené dvojjazyčné zpracování nejznámějších francouzských pohádek slavného autora Charlese Perraulta je určeno pokročilejším studentům francouzštiny. Díky této knize se seznámí s nejslavnějšími a nejznámějšími francouzskými pohádkami, rozšíří si slovní zásobu, rozvinou své schopnosti porozumění mluvenému slovu a zdokonalí se ve výslovnosti. Kniha je doplněna CD, na kterém jsou pohádky vyprávěny rodilým mluvčím.

Detailní informace

Jazyk francouzština
Počet stran 120
EAN 9788025137031
Datum vydání 05.03.2012
Věk od 15
Formát 148x210 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,21
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená

Zjednodušené dvojjazyčné zpracování nejznámějších francouzských pohádek Charlese Perraulta je určeno pokročilejším studentům francouzštiny (úroveň B1). Díky této knize se seznámí s jejich klasickou verzí, rozšíří si slovní zásobu, rozvinou své schopnosti porozumění mluvenému slovu, oživí své gramatické znalosti, a zároveň se dozví nejen o jejich autorovi a době vzniku, ale i nejrůznější zajímavosti s pohádkami spojené.

Publikace obsahuje:

- zkrácený příběh v jazyce originálu

- zrcadlový český překlad

- komentáře gramatických a lexikálních jevů

- cvičení na porozumění, gramatiku a slovní zásobu

- zajímavosti

Kniha je doplněna CD, na kterém jsou jednotlivé pohádky vyprávěny rodilou Francouzkou.

Věděli jste, že svatbou s krásným princem příběh Šípkové Růženky vůbec nekončí? A že s Červenou Karkulkou to zdaleka nedopadlo tak dobře, jak nám vyprávěli, když jsme byli malí? Četba Perraultových pohádek přináší mnohá překvapení. V této knize máte možnost seznámit se s jedním z prvních literárních zpracování lidových vyprávění, plným narážek na život šlechty v době Ludvíka XIV. i ironických poznámek autora. A samozřejmě – také možnost zdokonalit se ve francouzštině.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM