EN

Sluha dvou pánů A1/A2

Valeria De Tommaso


Učte se italsky s nejznámější italskou komedií!
Beatrice Rasponi, převlečená za svého mrtvého bratra Federiga, přijíždí do Benátek, kde si najme sluhu Truffaldina. Hledá tu svého snoubence Florinda, který je obviněn ze zabití jejího bratra v souboji a musel utéct z Turína. Náhoda tomu chce, že Florindo do Benátek skutečně dorazí a také si Truffaldina najme jako sluhu. Služba dvěma pánům je však na Truffaldina moc, většinu zadaných úkolů poplete a dá vzniknout mnoha komickým situacím.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Aleš Čuma
Jazyk čeština
Překladatel Kristýna Hüttnerová
Počet stran 88
EAN 9788026618836
Datum vydání 27.07.2023
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Sluha dvou pánů je situační komedie Carla Goldoniho z roku 1745, která spadá do specifického žánru commedia dell'arte. Beatrice Rasponi, převlečená za svého mrtvého bratra Federiga, přijíždí do Benátek, kde si najme sluhu Truffaldina. Hledá tu svého snoubence Florinda, který je obviněn ze zabití jejího bratra v souboji a musel utéct z Turína. Náhoda tomu chce, že Florindo do Benátek skutečně dorazí a také si Truffaldina najme jako sluhu. Služba dvěma pánům je však na Truffaldina moc, většinu zadaných úkolů poplete a dá vzniknout mnoha komickým situacím.

Komedie je psaná zjednodušenou italštinou tak, aby vyhovovala potřebám začínajícího studenta. Na každé stránce naleznete český zrcadlový překlad, cvičení na konci knihy zase slouží k procvičení získaných znalostí.

Audionahrávky ve formátu MP3, na kterých komedii čtou rodilí mluvčí, naleznete na adrese albatrosmedia.cz, kde do vyhledávacího pole zadáte název této knihy, rozkliknete ji a nahrávky naleznete v sekci Ke stažení.

Další tituly z řady "Dvojjazyčná kniha pro začátečníky"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM