EN

Líná zahrada

Alena Suchánková


Změňte svůj pohled na zahradu a opět si ji užívejte
Líná zahrada je moderním návratem ke kořenům. Přináší změnu kombinující zdánlivě protichůdné: zahradničit s rozumem a lehkostí, méně pracovat, a přitom více sklízet – a také se na zahradě bavit. Ke změně přitom stačí například rezignovat na diktát „zahradního pořádku“, začít naslouchat přírodě a ponechat jí část úrody. Jak si však takovou zahradu navrhnout? Které plodiny na ní pěstovat? Pomoc vám nabízejí Alena a Milan Suchánkovi, dlouholetí propagátoři permakulturního zahradničení u nás.

Detailní informace

Ilustrátor Milan Suchánek
Jazyk čeština
Počet stran 168
EAN 9788026441182
Datum vydání 21.03.2022
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 0,512
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

DOKÁŽETE ZMĚNIT POHLED NA SVOU ZAHRADU A ZNOVU SI JI UŽÍVAT?

LÍNÁ ZAHRADA JE MODERNÍM NÁVRATEM KE KOŘENŮM. TENTO TVOŘIVÝ PŘÍSTUP JE URČEN VŠEM, KDO CHTĚJÍ ZDÁNLIVĚ PROTICHŮDNÉ: ZAHRADNIČIT S ROZUMEM A LEHKOSTÍ, MÉNĚ PRACOVAT, A PŘITOM VÍCE SKLÍZET – A TAKÉ SE NA ZAHRADĚ BAVIT, AŤ UŽ SAMI, ČI S RODINOU NEBO S PŘÁTELI. KE ZMĚNĚ PŘITOM POSTAČÍ REZIGNOVAT NA DIKTÁT „ZAHRADNÍHO POŘÁDKU“ A ZAČÍT ZNOVU NASLOUCHAT PŘÍRODĚ. A TAKÉ NAUČIT SE DOCENIT ROLI ÚRODNÉ PŮDY, DEŠŤOVÉ VODY A ZAHRADNÍHO EKOSYSTÉMU, DÁT ŠANCI NĚKTERÝM TÉMĚŘ ZAPOMENUTÝM PLODINÁM NAŠICH PŘEDKŮ I NETRADIČNÍM ROSTLINÁM A BÝT OCHOTNÍ PONECHAT ČÁST ÚRODY PŘÍRODĚ.

JAK SI VŠAK TAKOVOU ZAHRADU NAVRHNOUT? KTERÉ PLODINY NA NÍ PĚSTOVAT? NA KOHO SE OBRÁTIT, POKUD SI NEVÍME RADY? SVOU POMOC VÁM NABÍZEJÍ ALENA A MILAN SUCHÁNKOVI, PROPAGÁTOŘI PERMAKULTURNÍHO ZAHRADNIČENÍ, KTEŘÍ NA SVÉM KURZU DESIGN LÍNÉ ZAHRADY A V PRAKTICKÉM VIDEOKURZU LÍNÁ ZAHRADA POMÁHAJÍ JIŽ ŘADU LET ZMĚNIT POHLED LIDÍ NA ZAHRADNIČENÍ.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM