EN

Rose pod palbou

Elizabeth Weinová

5,0
( 3 )

Příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války.
Mladá pilotka Rose je v létě 1944 chycena nacisty a poslána do Ravensbrücku, ženského koncentračního tábora. Tam se setkává s nezapomenutelnou skupinou žen, s Francouzkou, která před válkou psala knihy, s houževnatou dívkou, na níž dělali nacisti hrůzné lékařské pokusy, nebo Ruskou, která lítala se sovětskou stíhačkou. A v přátelství s těmito ženami hledá Rose naději a sílu na přežití. Bude to ale stačit?

Detailní informace

Ilustrátor Dodo Dobrík
Číslo dílu 2
Jazyk čeština
Původní název Rose under Fire
Původní jazyk angličtina
Překladatel Alžběta Kalinová
Počet stran 328
EAN 9788075442093
Datum vydání 24.10.2016
Věk od 14
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,474
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války.

Rose Justiceová, mladá pilotka Pomocných leteckých sborů, je při letu z Paříže do Anglie v létě 1944 chycena nacisty a poslána do Ravensbrücku, nechvalně proslulého ženského koncentračního tábora. V děsivém vězení se Rose potkává s nezapomenutelnou skupinou žen, s Francouzkou, která před válkou psala uznávané detektivky a jejíž židovský manžel a tři syni byli zabiti, s houževnatou dívkou, na níž dělali nacisti hrůzné lékařské pokusy, nebo Ruskou, která lítala se sovětskou stíhačkou. A v přátelství s těmito ženami hledá Rose naději a sílu na přežití. Bude to ale Rose stačit, aby dokázala čelit tomu, co jí osud přichystal?

Ve volném pokračování Krycího jména Verity vypráví Elizabeth Weinová další příběh o přátelství, věrnosti a odvaze dívek za druhé světové války.

NEBUDU DĚLAT POTÍŽE. BUDU V POŘÁDKU. POKUD NÁM NĚKDY DAJÍ NĚCO K PITÍ, BUDU V POŘÁDKU.

Víte, termín koncentrační tábor zní ve francouzštině dost podobně. Camp de concentration. Dokonce i v němčině. Konzentrationslager. Ale přestože jsem tem slovům rozuměla, nic pro mě ještě neznamenala. Skutečně ne. Stejně tak jako jméno toho místa. Ravensbrück. Zírala jsem na vysoké betonové zdi týčící se nad hlavami čtyř set shromážděných Francouzek a na kilometry a kilometry elektrického ostnatého drátu a svírala svůj batoh s oficiálním dopisem od Luftwaffe. Tu dívku vedle mě věznili devět měsíců a pořád byla naživu. Naše vojska už prakticky přešla Siegfriedovu linii. Říkala jsem si, že to nemůže trvat dlouho.

Elizabeth Weinová studovala na americké univerzitě Yale a také ve Filadelfii. Svůj první román začala psát již v patnácti letech a od té doby píše historické příběhy pro mládež. Jejích prvních pět knih se odehrává v době krále Artuše. Elizabeth má jeden zvláštní koníček – ráda létá. Sama získala pilotní průkaz a tato její slabost se odrazila v další skupině jejích románu, do níž patří i tato kniha.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

Milena Kvapilová
Právě jsem dočela a dojem je neskutečně silný. Je to úžasná kniha. Teda ve smyslu toho, jak byla kniha napsána. Zajímavě, čtivě, děj měl spád. Hledala jsem volné chvilky, abycho mohla číst dál. Skvělé mi přišlo provedení formou deníkových zápisů. Kniha je zároveň strašná. Strašná tím, čím si Rose a dalších 150 tis žen v Ravensbrücku musely projít. Bylo děsivé jen to číst a snažit si to představit. Přesto doporučuji, stejně jako Krycí jméno Verity skvělá kniha s velice silným příběhem, která rozhodně stojí za přečtení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM