EN

Případy soudce Ti: Noc kočky

Frédéric Lenormand


Kočičí muž řádí v městečku tkalců
Podprefektův pobočník Tiao Tchaj okusí na vlastní kůži svůdnou moc nádherné tanečnice i život za studenými mřížemi soudcova žaláře. Ze šlamastyky uchystané vychytralým zločincem, který trápí městečko Lan-fang, se ho pokusí zachránit soudce Ti spolu se zbylými pobočníky. Vrah se ale neohlíží napravo nalevo a případ si bude žádat odvahu k dramatickým činům.

Detailní informace

Číslo dílu 27
Jazyk čeština
Původní název La nuit du chat
Původní jazyk francouzština
Překladatel Vlasta Misařová
Počet stran 216
EAN 9788074076633
Datum vydání 05.08.2024
Věk od 18
Formát 120x190 mm
Nakladatelství Garamond
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

V rituálních lázních vztyčených na břehu Lan-fangu ku příležitosti svátku Dvojí trojky špehuje dámy zlověstný kočičí muž. Zpráva ohromí celé městečko tkalců, cíl dovozců vlny z barbarských krajů za Velkou zdí. Místní podprefekt soudce Ti je navíc zpraven o nekalých praktikách konkurentů nejbohatšího z místních obchodníků suknem. Ten je přímým dodavatelem administrativy Nebeského draka, proto jeho stížnosti nelze brát na lehkou váhu. Hlavní otázka zní, jakou roli v tom všem hraje přenádherná místní tanečnice, která nejednomu muži ve městě víří myšlenky. Když obvinění padne na podprefektova pobočníka, nabere případ nebezpečných obrysů a nosiči palankýnu Ti Žen-ci se musí pustit do honičky se skutečně dramatickým závěrem.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Frédéric Lenormand

Frédéric Lenormand

Francouzský autor historických románů a detektivek Frédéric Lenormand vystudoval hned několik světových jazyků (angličtinu, italštinu a ruštinu) a již v mládí se začal živit psaním. Získal nemálo ocenění a tvůrčích stipendií. Garamond vydává jeho úspěšnou řadu o čínském detektivovi soudci Ti z osmého století po Kristu, v níž navázal na knížky nizozemského orientalisty Roberta van Gulika.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM