EN

Rumcajsovy loupežnické hrátky

Irena Tatíčková, Jan Kafka, Václav Čtvrtek


Postavička Rumcajse, kterou vytvořil Václav Čtvrtek a geniálně nakreslil Radek Pilař, znovu ožívá na stránkách hrací knížky. Rumcajs učí svého loupežnického synka Cipíska barvám, písmenkům, Cipísek se pokouší zvládnout jednoduché rébusy a hádanky. Sešit je určen dětem prvních tříd, které se s Cipískem hravou formou zdokonalují v dovednostech prvňáčků.

Detailní informace

Ilustrátor Radek Pilař
Jazyk čeština
Počet stran 32
EAN 9788000017006
Datum vydání 16.03.2009
Věk od 3
Formát 210x295 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,15
Typ Kniha
Vazba brožovaná, šitá 2 skobkami (sešitová)

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Irena Tatíčková

Irena Tatíčková

Vystudovala pedagogickou fakultu UK a po krátkém působení na univerzitě, kde se zabývala syntaxí a stylistikou, se začala plně věnovat redigování a editování populárně-naučných knih a multimediálních programů, až si v roce 2009 splnila přání a zakotvila naplno u knih jako redaktorka nakladatelského domu Albatros Media. Věnuje se především literatuře faktu a jako dlouholetá členka klubu Paměti národa připravuje s nadšením knihy vycházející ze sbírky Post Bellum – Paměť národa. Je autorkou a spoluautorkou knih Nezapomeňme, Galerie géniů, Rok v paměti národa, Rok do kapsy, Jedu Edu, Jak přelstít školu, Řehole aj. a též se podílela na několika knihách z oblíbené edice Můj rok.
Zobrazit profil autora

Václav Čtvrtek

Václav Čtvrtek

Spisovatel, který se narodil roku 1911 jako Václav Cafourek, je považován za pokračovatele klasiků českých pohádek. Právnickou fakultu nedostudoval, věnoval se raději tvorbě pro dětské časopisy a stal se vedoucím vysílání Československého rozhlasu pro děti a mládež. Své pohádkové příběhy, v čele s tím o loupežníku Rumcajsovi, často umisťoval na Jičínsko. Ve spolupráci s Československou televizí pak vznikly kultovní večerníčky – například Pohádky z mechu a kapradí, Říkání o víle Amálce, O makové panence a motýlu Emanuelovi, O Kubovi a Stázině.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM