EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Intuitivní marketing

Miloš Toman


Nové vydání úspěšné knihy, v níž autor koncepce intuitivního marketingu formuluje novou cestu, založenou na využívání intuice a myšlenkové tvořivosti a v neposlední řadě i mravní integrity. Provádí čtenáře jednotlivými oblastmi podnikání od základních principů až po zvládání úspěchu. Za nejdůležitější podmínky účinného marketingu považuje víru v úspěch, důkladnou znalost zákazníka a především vytváření osobního a upřímného vztahu se zákazníkem.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 140
EAN 9788072611652
Datum vydání 01.01.2007
Věk od 0
Formát 145x205 mm
Nakladatelství MANAGEMENT PRESS
Hmotnost 0,2
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Menším podnikatelům se často může zdát, že uplatňování „plnohodnotného“ marketingu je dnes vyhrazeno jen velkým firmám. Těmto podnikatelům nechybí marketingové myšlení, znají nejnovější efektivní marketingové koncepce... Jediné, co postrádají, je dostatek finančních prostředků na to, aby mohli dělat ten „správný“ marketing.

     Ano, dělat marketing s velkým marketingovým rozpočtem sice může být i věda, ale rozhodně to není žádné velké umění. Jsou-li ovšem vaše finanční zdroje omezené – a to je v případě malých a středních podniků pravidlem – nezbývá vám než se opřít o jiné zdroje – o staré dobré a osvědčené hodnoty, o vlastní důvtip, nápaditost a také – o intuici, jak říká konzultant a podnikatel Miloš Toman, autor knihy Intuitivní marketing (její druhé vydání připravilo nakladatelství Management Press, brož., 140 str., doporučená cena 240 Kč), o umění vcítit se do potřeb zákazníka, o umění navázat se zákazníkem osobní a upřímný vztah.

     Autor, jenž se intenzivně věnuje novým trendům v řízení a podnikání, které souvisejí s jeho vlastním pojetím „otevřené firmy“, a to zejména jako podnikatel, konzultant, lektor a editor internetového magazínu Intuitivní marketing, ve své knize přesvědčivě ukazuje, že právo na úspěch v době, kdy se marketing stal luxusní záležitostí, mají i marketingoví manažeři v menších firmách – když pochopí, že k tomu nemusí hledat způsoby, jak „zlevnit“ zásady „vědeckého“ marketingu, nýbrž že musí hledat nové marketingové přístupy, které nebudou tak nákladné. Sám aktivní a úspěšný podnikatel, jenž se zásadami „intuitivního marketingu“ ve vlastní podnikatelské praxi řídí již téměř patnáct let, formuluje novou cestu, založenou na využívání intuitivních postupů a myšlenkové tvořivosti a v neposlední řadě i mravní integrity. Za nejdůležitější podmínky účinného marketingu považuje víru v úspěch, důkladnou znalost zákazníka a především – ano, vytváření osobního a upřímného vztahu se zákazníkem.

     To je opravdu třeba znovu a znovu zdůrazňovat, protože dnes se komunikace se zákazníkem velice často stává zcela hromadnou a automatizovanou, jak nás o tom nejnázorněji přesvědčuje reklama „globálního“ střihu a podobné „masové“ formy pokleslé marketingové „komunikace“, založené na pumpování peněz do reklamních agentur a médií, jehož vedlejším produktem bývá zákazník (někdy se ovšem spíše zdá, že zákazník je v takových případech pouhou záminkou všech těchto aktivit...).

     Koncepce intuitivního marketingu, jak se v praxi ukazuje, by mohla být jedním z těchto nových přístupů, jež by mohly pomoci vyvést tradiční marketing ze slepé uličky a přiblížit jej praxi „normálního“ podnikání. Staví na obrovské přednosti malých podnikatelů – mají blízko k zákazníkům, takže mají i větší cit pro jejich přání a potřeby a dokáží na ně reagovat bez drahého marketingového aparátu – a dále na dobrých a užitečných zásadách, které jsou obsaženy již v základech naší kultury.

     Kniha Intuitivní marketing se snaží ukázat, jak rozvíjet tuto schopnost „vcítit“ se do zájmů a potřeb zákazníka a provádí čtenáře jednotlivými oblastmi podnikání od základních principů až po zvládání úspěchu. Zároveň je i poctivým pokusem o reflexi současné krize „velkého“ podnikání, managementu a marketingu a jedním z drobných praktických kroků, které by jim mohly pomoci vrátit se opět na zem.

Z obsahu knihy:

1. Věřte v úspěch

     (a ten se zákonitě dostaví...)

2. Pomáhejte bližnímu

     (a ostatní přijde samo...)

3. Kdo je váš zákazník

     (a co o něm máte vědět...)

4. Buďte u nás jako doma

      (nebo se můžete cítit ještě lépe...)

5. Co je na prvním místě

     (neklaďte na první místo zisk...)

6. Počítejte do deseti

     (spor se zákazníkem nikdo nevyhrál...)

7. Chůva a bezplatný poradce

     (vděčnost ještě nevymřela...)

8. Buďte fanatikem znalostí o svém podnikání

     (lidé dají na odborníky...)

9. Není reklama jako reklama

     (nikomu nic nevnucujte...)

10. Buďte naladěni pozitivně

     (očekáváte přece od zákazníka slovo ano...)

11. Pracujte na svých nedostatcích

     (lež váží více než skála...)

12. Vše špatné je k něčemu dobré

     (když vám teče do bot, přemýšlejte, jak jí využít...)

13. Ptejte se mysli

     (nemeditují jenom Indové...)

14. Překvapujte zákazníka

      (každý má rád příjemné zpestření života...)

15. Samotářům nikdo nepomůže

     (v době míru hledejte spojence pro dobu bojů...)

16. Chlubte se svými zákazníky

     (vaši zákazníci si vás nevybrali jen tak náhodou...)

17. Konkurence bez konkurence

     (mnoho půdy je ještě neobsazeno...)

18. Vaše konkurence je skvělá

     (a vy se od ní učíte...)

19. Špatný zákazník

     (když se potenciálnímu zákazníkovi daří nejhůře, je to ta pravá chvíle k jeho získání...)

20. Pýcha předchází pád

     (i bohatí musí sloužit...)

21. Mějte dobré nápady

     (a peníze si vás najdou...)

22. Dávejte, abyste dostali

     (jak bohatí bohatnou...)

Miloš Toman, autor koncepce intuitivního marketingu, se zabývá poradenstvím a školením v oblasti marketingu, managementu a komunikace. Zaměřuje se zejména na menší a střední firmy, kterým je také tato koncepce především určena. Myšlenkami intuitivního marketingu se dnes řídí více než stovka podnikatelů a firem a další každým dnem přibývají.

     Miloš Toman přispívá do více než desítky odborných časopisů a periodik (jmenujme například Strategii, Marketing Magazine, Marketingové noviny, Moderní řízení, Ekonom či Hospodářské noviny) a má za svém kontě přes sto článků, komentářů a recenzí odborné literatury.

     O své zkušenosti a myšlenky se dělí v otevřených i firemních kursech, pořádaných v České republice i na Slovensku, jimiž od roku 2004 prošlo téměř půl tisíce účastníků.

     Provozuje vlastní internetový magazín Intuitivní marketing (www.intuitivnimarketing.cz  nebo www.promanazery.cz), jenž je také centrem Klubu intuitivního marketingu.

     Je autorem úspěšné knihy Intuitivní reklama (Management  Press, Praha 2006) a knihy Řízení změn. Autorsky se podílel také na e-learningové učebnici pro obchodníky v textilním průmyslu.

 

Dále vám doporučujeme:

Miloš Toman: Intuitivní reklama

 

a další knihy, které nakladatelství Management Press vydalo v  tematické oblasti marketingu, obchodu a prodeje, reklamy a PR

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Miloš Toman

Miloš Toman

Miloš Toman je autorem intuitivního marketingu, jediné české koncepce přednášené na vysokých školách, ale také hojně využívané v praxi. Dlouhodobě se zaměřuje na podporu malých a středních podnikatelů: píše knihy, přednáší, školí a poskytuje konzultace. Jeho web je studnicí nápadů a inspirace pro marketéry, podnikatele a obchodníky ze všech možných oborů, doplňuje a rozvíjí základní myšlenky obsažené v knize s názvem Intuitivní marketing>/i>.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM