EN

Matčina panenka

Abby Davies


Nejsi její dcera. Jsi její vězeň. Stísňující psychologický thriller.
Matka miluje svou dceru Mirabelle. Je to její panenka – a tak ji v domě se zabedněnými okny i dveřmi obléká, maluje jí tvář a češe vlasy. Jenže jak dívenka roste, šaty už jí tak nepadnou a Matka není spokojená. Ke třináctým narozeninám proto Mirabelle dostane dárek, pětiletou sestřičku Clarabelle, kterou Matka zachránila z vnějšího světa. Mirabelle postupně dochází, že její život není tak normální, jak si myslela… a že život panenky nebývá nikdy dlouhý.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr thriller
Jazyk čeština
Původní název Mother Loves Me
Původní jazyk angličtina
Překladatel Markéta Jansová
Počet stran 344
EAN 9788074985324
Datum vydání 28.10.2021
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Domino
Edice Napětí
Hmotnost 0,416
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Mirabelle žije v domě se zabedněnými okny a zamčenými dveřmi. Nikdy se nepodívala ven, protože jí to Matka nedovolí. A ta přece všechno dělá pro její dobro. Miluje Mirabelle jako svoji panenku. A tak ji obléká do hezkých šatiček, maluje jí tvář a češe vlasy. Ke třináctým narozeninám jí dokonce přinese speciální dárek – mladší sestřičku Clarabelle, kterou zachránila z vnějšího světa.

Mirabelle ale dojde, že Clarabelle ji má nahradit. Ona už je totiž velká, šaty jí nepadnou tak dobře jako kdysi a Matka není spokojená. Jenomže Clarabelle tvrdí, že se ve skutečnosti jmenuje Emma. Navíc se nezdá, že by měla radost, že ji Matka do domu přivedla. Chce svou skutečnou maminku.

Mirabelle postupně zjišťuje, že její soužití s Matkou není tak normální, jak si vždy myslela… a že život panenky nebývá nikdy dlouhý.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Musím říct, že kniha je skvělá. Četla se lehce, děj svižně ubíhal, byl napínavý, vtáhl. I když dospělému je hned jasné, o co jde, sledovat, jak na to přichází 13 dívka, která od 3 let žije v izolaci a zmanipulovaném světě, nemělo chybu.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Abby Davies

Abby Davies

Abby Davies získala titul v oboru anglická literatura a poté učila angličtinu. Psaní se věnovala ve volném čase. Žije ve Wiltshiru s manželem, dcerou a dvěma kokršpaněly, Tilly a Bilbem, se kterými se nikdy nenudí. Psychologický thriller Matčina panenka je její prvotina.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM