EN

💥POUZE DNES💥 Zadejte kód VIKEND100 a získáte slevu 100 Kč při nákupu nad 500 Kč

Dar radosti a naděje

Papež František


Najděte v temných časech světlo naděje s papežem Františkem
Hledání smyslu v pojetí papeže Františka je nekončící spirituální cestou, během níž bychom měli nacházet krásu a Boží milost i ve složitých chvílích. Jeho inspirativní úvahy se dotýkají celé řady témat: lásky k našim bližním, tolerance k odlišnostem, radosti vycházející z víry či pochopení příčin vlastní nespokojenosti. Promluvy papeže Františka skýtají povzbuzení pro každého člověka na světě – pravá radost totiž pramení z pevné naděje, kterou nám nikdo a nic nemůže vzít.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr teologie
Jazyk čeština
Původní název Ti auguro il sorriso
Původní jazyk italština
Překladatel Jana Gruberová
Počet stran 192
EAN 9788076018099
Datum vydání 22.05.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,339
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Radost je ústředním tématem celého pontifikátu papeže Františka – tématem, které je „v těchto nemocných časech ještě potřebnější“. Ve vybraných promluvách, které najdete na stránkách této knihy, přináší papež František radostnou zvěst o znovuzrození každému člověku. V knize rozčleněné do osmi kapitol rozebírá hlubokými a velmi lidskými slovy téma radosti s vědomím, že skutečná radost není pomíjivý pocit ani iluzorní protilátka pro ty, kdo ignorují utrpení: rodí se z konkrétní naděje, o kterou nás nikdo a nic nemůže připravit.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Papež František

Papež František

Papež František, vlastním jménem Jorge Mario Bergoglio (* 1936 Buenos Aires) je první hlavou katolické církve pocházející z amerického kontinentu. Původním vzděláním chemik, v jednadvaceti letech se stal členem Tovaryšstva Ježíšova, na jehož fakultách studoval filosofii, teologii a sociální vědy. Následně zde také vyučoval a získal titul profesora teologie. V letech 1973–1979 působil jako jezuitský provinciál v Argentině. Od roku 1998 až do svého zvolení papežem byl arcibiskupem Buenos Aires a argentinským primasem, od roku 2001 kardinálem. Jeho biskupským i papežským heslem je Miserando atque eligendo (česky „Pohlédl na něj s milosrdenstvím a vyvolil si jej“).
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM