EN

Osm květnových dnů

Poslední týden Třetí říše

Ullrich Volker


Minulost, která ještě neskončila, a budoucnost, jež zatím nezačala.
Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu. Volker Ullrich líčí tento „čas bezčasí“ den po dni a zavádí čtenáře do hroutícího se světa plného dramat a naděje, násilí a strachu. Poslední pochody smrti, divoké odsuny, hroutící se moc nacistických pohlavárů, osvobozené koncentrační tábory – to vše patří k oné mezeře mezi minulostí a budoucností.

Detailní informace

Jazyk čeština
Překladatel Tereza Jůzová
Počet stran 288
EAN 9788076014596
Datum vydání 03.06.2021
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,535
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu. Volker Ullrich líčí tento „čas bezčasí“ den po dni a zavádí čtenáře do hroutícího se světa plného dramat a naděje, násilí a strachu.

Zatímco se Dönitzova vláda uchyluje do Flensburgu, spojenecké síly nezadržitelně postupují. Berlín kapituluje, stejně tak armáda v Itálii. Dochází k epidemii sebevražd a hromadným znásilněním. Poslední pochody smrti, divoké odsuny, hroutící se moc nacistických pohlavárů, osvobozené koncentrační tábory – to vše patří k oné mezeře mezi minulostí a budoucností. Mozaika „Osmi květnových dnů“, kterou z jednotlivých kamínků sestavil novinář a Hitlerův životopisec Volker Ullrich, představuje napínavější četbu než leckterý thriller.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

iliteratura.cz - Od samolibosti a ignorance k sebereflexi

„Historik, novinář a Hitlerův životopisec Volker Ullrich ve své knize Osm květnových dnů: Poslední týden třetí říše skládá z mnoha odlišných perspektiv plastický obraz dramatického přelomového období mezi apokalyptickým zánikem „třetí říše“ a začátky okupační vlády. Neboli, jak napsal spisovatel Erich Kästner, píše o této mezeře mezi „minulostí, která už skončila, a budoucností, která ještě nezača...
NAPIŠTE NÁM