EN

Osm květnových dnů

Poslední týden Třetí říše

Ullrich Volker


Minulost, která ještě neskončila, a budoucnost, jež zatím nezačala.
Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu. Volker Ullrich líčí tento „čas bezčasí“ den po dni a zavádí čtenáře do hroutícího se světa plného dramat a naděje, násilí a strachu. Poslední pochody smrti, divoké odsuny, hroutící se moc nacistických pohlavárů, osvobozené koncentrační tábory – to vše patří k oné mezeře mezi minulostí a budoucností.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Acht Tage im Mai
Původní jazyk němčina
Překladatel Tereza Jůzová
Počet stran 288
EAN 9788076014596
Datum vydání 03.06.2021
Věk od 14
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,535
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Začíná poslední týden třetí říše. Hitler je po smrti, ale válka ještě neskončila. Všechno jako by se zastavilo, a přece je všechno v překotném pohybu. Volker Ullrich líčí tento „čas bezčasí“ den po dni a zavádí čtenáře do hroutícího se světa plného dramat a naděje, násilí a strachu.

Zatímco se Dönitzova vláda uchyluje do Flensburgu, spojenecké síly nezadržitelně postupují. Berlín kapituluje, stejně tak armáda v Itálii. Dochází k epidemii sebevražd a hromadným znásilněním. Poslední pochody smrti, divoké odsuny, hroutící se moc nacistických pohlavárů, osvobozené koncentrační tábory – to vše patří k oné mezeře mezi minulostí a budoucností. Mozaika „Osmi květnových dnů“, kterou z jednotlivých kamínků sestavil novinář a Hitlerův životopisec Volker Ullrich, představuje napínavější četbu než leckterý thriller.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

iliteratura.cz - Od samolibosti a ignorance k sebereflexi

„Historik, novinář a Hitlerův životopisec Volker Ullrich ve své knize Osm květnových dnů: Poslední týden třetí říše skládá z mnoha odlišných perspektiv plastický obraz dramatického přelomového období mezi apokalyptickým zánikem „třetí říše“ a začátky okupační vlády. Neboli, jak napsal spisovatel Erich Kästner, píše o této mezeře mezi „minulostí, která už skončila, a budoucností, která ještě nezača...
NAPIŠTE NÁM