UML a unifikovaný proces vývoje aplikací | Albatrosmedia.cz
EN

UML a unifikovaný proces vývoje aplikací

Ila Neustadt, Jim Arlow


Osvědčená metodika pro analýzu a návrh softwarových aplikací
Publikace vysvětluje principy a techniky objektově orientované analýzy a návrhu softwaru, klíčové prvky, syntaxi i praktické uplatnění UML v metodice tzv. unifikovaného procesu, tj. v jednotlivých fázích vývoje aplikace: identifikaci požadavků, analýze, návrhu a implementaci. Publikaci bych doporučil všem, kteří se nějakým způsobem podílejí na vývoji softwarového projektu a chtějí nebo používají unifikovaný proces vývoje. Softwarové noviny 3/04

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název UML and the Unified Process
Počet stran 408
EAN 9788072269471
Datum vydání 04.07.2003
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,6
Typ Kniha

Problému, jak převést požadavky zadavatele v optimálně fungující a udržovatelnou aplikaci, jak přitom dodržet termín zakázky či jak správně nastavit rozpočet projektu, čelí v praxi snad každý samostatně činný programátor, softwarový analytik nebo vedoucí programátorského týmu. Jak ukazují zkušenosti, většina nezdařených softwarových projektů selhává právě při špatně zvládnuté úvodní fázi: formulaci požadavků a analýze problému.

Uznávaným lékem na nepříjemná nedorozumění, opakovaně předělávaná zadání, nedodržené termíny a přečerpané rozpočty se stala metodika unifikovaného procesu vývoje softwaru (Unified Process) a jazyk pro její vyjádření, UML (Unified Modeling Language). Kniha UML a unifikovaný proces vývoje aplikací je praktickým průvodcem základy obou technologií a provádí čtenáře rozhodujícími fázemi vývoje objektově orientovaného softwaru. Autoři ve světě vysoce hodnocené publikace vám vysvětlí principy, klíčové prvky i praktické uplatnění jazyka UML a metodiky unifikovaného procesu návrhu aplikace:

- Požadavky: definice a specifikace požadavků, modelování případů užití (use cases).

- Analýza: tvorba analytického modelu – nalezení tříd a objektů, notace objektů v UML, hledání analytických tříd, relace mezi objekty, uplatnění dědičnosti a polymorfismu, seskupení elementů do analytických balíčků, realizace případů užití, diagramy aktivit.

- Návrh: převod analytického modelu v návrhový: návrhové třídy, upřesňování analytických relací, rozhraní a podsystémy, stavové diagramy.

- Implementace: převod návrhového modelu do spustitelného kódu – rozdělení do komponent, nasazení softwaru na systém a hardware.

Celý vývojový proces je bohatě dokumentován na názorných schématech a především na diagramech v syntaxi UML – ty jsou použity dokonce i pro navigaci průchodu jednotlivými kapitolami, takže by se měly čtenáři dostat nesmazatelně pod kůži. Kniha také není omezena – jak tomu často v přednáškách a prezentacích bývá – na konkrétní nástroj CASE a představuje tak nezkresleně bohatství mocné syntaxe i sémantiky jazyka UML.

„První kniha v češtině ukazující využití jazyka UML v rámci jednotlivých fází vzniku softwaru. Poskytuje tak metodiku pro celý proces vývoje, nejen popis jazyka.“ - Ing. Hana Kanisová, odborný metodik pro analýzu a design v PVT, a.s.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM