EN

Programování mikrokontrolérů ATmega bez předchozích znalostí

David Matoušek


Jak na mikrokontroléry ATmega bez zbytečných komplikací
Nenašli jste zatím publikaci, která by programování mikrokontrolérů ATmega vysvětlila jednoduše od úplných základů? Programování mikrokontrolérů ATmega bez předchozích znalostí nevyžaduje žádné dřívější zkušenosti s jejich programováním. Jednoduchou formou na příkladech se postupně seznámíte se základy, jak vytvářet programy pro mikrokontroléry ATmega, na kterých budete poté stavět u pokročilejších témat a vlastních projektů. V závěru knihy pak nechybí podklady na výrobu vlastní vývojové desky.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 344
EAN 9788025150429
Datum vydání 30.05.2022
Věk od 14
Formát 160x230 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,592
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Chcete začít programovat mikrokontroléry ATmega? Nenašli jste zatím publikaci, která by vše vysvětlila jednoduše od úplných základů? Programování mikrokontrolérů ATmega bez předchozích znalostí nevyžaduje žádné dřívější zkušenosti s programováním.

Jednoduchou formou na příkladech se postupně seznámíte se základy, jak vytvářet programy pro mikrokontroléry ATmega, na kterých budete poté stavět u pokročilejších témat a vlastních projektů. Naučíte se pracovat s nejrůznějšími datovými typy, využívat pokročilejší programové konstrukce, zpracovat přerušení, vstupy a výstupy, využívat čítače, časovače, převodníky a sériové komunikační jednotky. Zkušený autor vás provede všemi důležitými oblastmi, v závěru knihy pak nechybí podklady na výrobu vlastní vývojové desky.

Publikace vás mimo jiné seznámí s tématy:

* Základní datové typy a programové konstrukce

* Ovládání vstupů a výstupů

* Funkce, pole, ukazatele

* Přerušení, čítače, časovače, převodníky

* Práce se znaky a řetězci

* Sériové komunikační jednotky

* Výroba vlastní vývojové desky

O autorovi:

David Matoušek se věnuje programování v jazyce C++ již více než 20 let. Programuje aplikace pro operační systém Windows pomocí nástrojů C++ Builder, Visual C++ a Dev-C++, kromě toho se zabývá i programováním mikrokontrolérů řad Atmel, PIC a 8051. V současné době působí na Fakultě elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice.

Hodnocení čtenářů

Vladimír Vavřík
Rozhodně to není kniha pro lidi bez předchozích znalostí programování. Autor píše jako univerzitní profesor a to bez jakéhokoliv vysvětlení různých pojmů, bez jejichž znalostí nebudete vědět o čem vlastně píše. Pro ty, kdo se teprve chce začít učit programovat tato kniha rozhodně není. Kniha na vás chrlí pojmy a nevysvětluje co a proč se tak či onak dělá. Občas si umím do jisté míry nějaký kód upravit i když programovat neumím. Ale při čtení této knihy vůbec nevím o co se jedná.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM