EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Informatika

J. Glenn Brookshear


Informatika nejen pro studenty informatiky
Jste studenti informatiky nebo se o informatiku zajímáte? V této v zahraničí několika vydáními prověřené knize získáte nejen celkový přehled o oboru informatika, ale pochopíte i vzájemné souvislosti mezi jednotlivými jeho disciplínami. Autor kladl důraz také na to, aby probíraná látka zůstala přístupná i pro studenty netechnických oborů. Výklad této učebnice vychází z principu od konkrétního k abstraktnímu. Text vznikl na základě mnoha let praktické výuky a díky tomu je plný pedagogických prvků.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Computer Science: An Overview (11th Edition)
Počet stran 608
EAN 9788025138052
Datum vydání 04.02.2013
Věk od 15
Formát 210x285 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 1,737
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Jste studenti informatiky nebo se o informatiku zajímáte? Díky této knize prověřené v zahraničí několika vydáními získáte nejen celkový přehled o oboru informatika, ale pochopíte i vzájemné souvislosti mezi jeho jednotlivými disciplínami. Autor také kladl důraz na to, aby probíraná látka zůstala přístupná i pro studenty netechnických oborů.

Výklad této učebnice vychází z principu „od konkrétního k abstraktnímu“. Text vznikl na základě mnoha let praktické výuky a díky tomu je plný pedagogických prvků. Zásadní význam má více než 1000 problémových situací, které pomáhají při zapojení studentů. Naleznete je v sekcích Otázky a cvičení, Úlohy na procvičování témat kapitoly a Společenské otázky.

V knize najdete mimo jiné následující témata:

- Kódování informací a ukládání dat

- Počítačová architektura

- Operační systémy

- Počítačové sítě

- Algoritmy a programovací jazyky

- Vývoj softwaru

- Metody na zdokonalení přístupu k informacím

- Počítačová grafika

- Umělá inteligence

- Abstraktní teorie vyčíslitelnosti

Jednotlivé kapitoly a jejich části jsou na sobě nezávislé a lze je číst jako samostatné jednotky nebo změnit jejich uspořádání tak, aby poskytly alternativní výukový směr. Na úvodní stránce každé z kapitol jsou některé části označeny hvězdičkami jako volitelné. Jedná se o pasáže, které se zabývají speciálnějšími tématy, případně zkoumají tradičnější témata do větší hloubky.

O autorovi:

J. Glenn Brookshear je emeritním profesorem Marquette University, kde vedl kurzy formálního jazyka, informatiky a teorie vyčíslitelnosti.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM