EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství - úplný scénář

J. K. Rowlingová


Oficiální scénář k filmovému hitu ze světa Harryho Pottera
Profesor Albus Brumbál ví, že mocný černokněžník Grindelwald chce ovládnout kouzelnický svět. A protože ho nemůže zastavit sám, vyšle magizoologa Mloka Scamandera, tým kouzelníků a jednoho odvážného mudlu na nebezpečnou misi. Jak dlouho však může Brumbál zůstávat stranou, když jde nyní o všechno? Kompletní scénář ke snímku Brumbálova tajemství doprovázejí zákulisní informace, náčrty kostýmů i postřehy od Juda Lawa, Eddieho Redmaynea a dalších hvězd filmu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Fantastic Beasts 3
Původní jazyk angličtina
Překladatel Helena Šváchová
Počet stran 312
EAN 9788000069463
Datum vydání 14.11.2022
Věk od 9
Formát 130x200 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,441
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Profesor Albus Brumbál ví, že mocný černokněžník Grindelwald chce ovládnout kouzelnický svět. A protože ho nemůže zastavit sám, vyšle magizoologa Mloka Scamandera, tým kouzelníků a jednoho odvážného mudlu na nebezpečnou misi. Jak dlouho však může Brumbál zůstat stranou, když jde nyní o všechno? Kompletní scénář ke snímku Brumbálova tajemství doprovázejí zákulisní informace, náčrty kostýmů i postřehy od Juda Lawa, Eddieho Redmaynea a dalších hvězd filmu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Další tituly z řady "Harry Potter (doplňkové publikace)"

Hodnocení čtenářů

Nela Vacková
Jestli jste ještě nikdy nečetli Harryho Pottera, tak jste o něm minimálně slyšeli. Za touto fantastickou sérií o malém čaroději stojí právě J. K. Rowlingová - spoluautorka tohoto scénáře. Brumbálova tajemství jsou již třetí scénář v řadě, do budoucna nás čeká ještě čtvrtý díl. Jedná se o oficiální scénáře k filmům z prostřední kouzelnického světa. Pro fanoušky Harryho Pottera a autorky, jako jsem například já, je tato kniha ideální, jelikož si díky ní můžete udělat větší povědomí o celé historii kouzelnické komunity a ujasníte si i mnohé chování postav a věci navazující v Harry Potterovi. Kniha ale funguje nejen jako doplňková, ale je to i hodnotný samostatný příběh. Číst text v podobě scénáře je poněkud zvláštní, ale nemějte strach, velmi snadno se v něm dá zorientovat. A jelikož je to text bez popisů postav, emocí a okolí, máte větší prostor pro svou fantazii. Co se týče samotného příběhu, tak mě moc bavil a hodnotila jsem ho nejlépe z celé série. Opět se seznamujeme s novými kouzelnými tvory, objevují se nové postavy, které jsou velmi sympatické, a stále přetrvává humor. A ani na ztrátu akce si nemůžu stěžovat. Díky tomu, že se jedná o scénář, tak se velmi snadno a rychle čte. Co ale pozdvihlo tuto knihu na úplně jinou úroveň jsou komentáře od režiséra, producentů, grafiků a herců. Scénář je průběžně doplněn například krátkými úryvky výroků herců o jejich postavách, kostymérky prozradí kde se inspirovali a doprovodí text krásnými skicami a nechybí ani představy míst, kde se pohybujeme. Jednoduše laťka je velmi vysoko, a tak zůstává záhadou, jak si s tím poradí závěrečný díl. Vřele také doporučuji stejnojmenný film. S touto knihou si užijete kouzelné čtení a dostanete šanci vrátit se zpátky do světa magie na stránkách knihy i televizních obrazovkách.
Karolína Flídrová
Moc děkuji nakladatelství @Albatros za poskytnutí knihy. #spoluprace IG: @strana394 Při čtení představivost jede na plné obrátky a před očima vyrůstá každá scéna. Knížka je doplněna krásnými ilustracemi, návrhy, ukázkami z denního věštce, najdeme zde různé lístky, skicy kostýmů i kulis. Kromě toho je i obohacená pohledy jednotlivých herců a tvůrců filmu. Díky tomu se dozvíme co na postavu Mloka říká Eddie Redmayne, jak to bylo s kouzelným vagonem nebo co si myslí Jude Law o Brumbálovi. Bonusový obsah tak nemá chybu a scénář skvěle doplňuje. A i přes nádhernou obálku je díky bohatému obsahu na knihu ještě hezčí pohled.  Díky formě zpracování se tak příběh četl naprosto sám. V této knize se dozvíme něco víc o postavě Credence a o tom jaký vztah má s rodinou Brumbálových. Osobně bych uvítala, kdyby se jeho příběh ještě víc rozvinul. Za mě to je velice zajímavá postava, která nám ještě neukázala celý svůj potenciál.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová

J. K. Rowlingová je autorkou série knih o Harrym Potterovi, která vycházela v letech 1997–2007. Knihy vyšly ve dvou stovkách zemí, přeloženy byly do desítek jazyků. Na základě série vzniklo několik úspěšných velkofilmů. Spisovatelka je nositelkou mnoha ocenění včetně Řádu Britského impéria, který jí udělila královna Alžběta II. za zásluhy o dětskou literaturu, španělské Ceny prince asturského, francouzského Řádu čestné legie a nejvyššího ocenění pro autory dětských knih, ceny Hanse Christiana Andersena. Angažuje se v mnoha charitativních hnutích včetně podpory znevýhodněných dětí. Pro dospělé čtenáře napsala román Prázdné místo a pod pseudonymem Robert Galbraith vydává detektivní sérii s hlavním hrdinou Cormoranem Strikem. A vrací se i do kouzelnického světa – například scénářem k filmu Fantastická zvířata a kde je najít.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM