EN

Záchrana českých uprchlíků 1938–39

Sir Nicholas Winton nebyl sám

William R. Chadwick


Nenechte Československo na holičkách! Hlásaly transparenty demonstrantů v Londýně na podzim 1938. A právě na pomoc a práci Britského výboru pro uprchlíky z Československa se autor soustředil. V aktivitách výboru vyniká pět osob – D. Warrinerová, N. Winton, T. Chadwick, B.Barazetti a Kanaďanka B. Wellingtonová. Siru Wintonovi se dostalo uznání, ostatním patřičné zásluhy přiznány nebyly. Autorovi se podařilo zrekonstruovat podíl práce jednotlivých aktérů pomoci a postarat se tak o to, aby nebyli zapomenuti.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Rescue of the Prague Refugees 1938-39
Počet stran 176
EAN 9788020443755
Datum vydání 13.03.2017
Věk od 15
Formát 140x210 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Hmotnost 0
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem a přebalem

Nenechte Československo na holičkách! hlásaly transparenty demonstrantů v Londýně na podzim roku 1938. A právě na pomoc a práci Britského výboru pro uprchlíky z Československa se soustředil autor této knihy. V aktivitách výboru vyniká pět osob – Doreen Warrinerová, Nicholas Winton, Trevor Chadwick, Bill Barazetti a Kanaďanka Beatrice Wellingtonová.

Siru Nicholasi Wintonovi se dostalo za tuto záslužnou činnost náležitého uznání, ostatním však patřičné zásluhy přiznány nebyly. Autorovi se podařilo na základě archivních materiálů a výpovědí pamětníků zcela objektivně zrekonstruovat podíl práce jednotlivých aktérů pomoci a postarat se tak o to, aby jejich práce nebyla zapomenuta.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM