EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

Pokoj mrtvých

Franck Thilliez


Vítejte před branami pekla. Strhující thriller ve stylu legendárního Mlčení jehňátek.
Když Vigo a Sylvain přijdou o práci, rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Po dokončení záškodnické akce se baví lehkovážnou hrou – jedou v noci autem s vypnutými světly. Nečekaně srazí muže, který namístě zemře. Nedaleko mrtvoly najdou kufr se dvěma miliony eur a peníze si nechají. Za pár dní se však dozvědí, že šlo o výkupné, které požadoval únosce malé dívky… A tak se stane, že se jejich cesty zkříží se sadistickým psychopatem, který nikdy neodpouští.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název La Chambre des morts
Původní jazyk francouzština
Překladatel Jiří Žák
Počet stran 320
EAN 9788076833326
Datum vydání 08.06.2023
Věk od 18
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,477
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Sylvain a Vigo jsou přátelé, kolegové a souputníci v poněkud nešťastném osudu. Právě byli vyhozeni z práce a rozhodnou se svému bývalému zaměstnavateli pomstít. Když je po akci, nasednou zpět do auta a se zhasnutými světly ujíždějí z místa vysokou rychlostí. A pak... ŠOK! Někoho srazili! Co dělat? Kus od mrtvoly najdou kufřík se dvěma miliony eur. Rozhodnou se poměrně rychle – těla se zbaví a peníze si nechají. Záhy ovšem zjistí, že neznámý muž na místo přišel, aby přinesl výkupné za svou unesenou dceru. Ta je posléze nalezena zavražděná. A její vrah už je zlodějíčkům na stopě… Lucie Henebellová, vyšetřovatelka a čerstvá maminka, je pevně odhodlána ukončit počínání tohoto monstra. Zvlášť když byla právě unesena další dívka… Pokud si chcete číst před spaním, této knize se vyhněte, hrozí vám noční můry! Ale jestli si chcete přečíst opravdu dobrý thriller, tento je sázka na jistotu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Hana Kristínová
Nedá mi to a musím použít tuhle větu: ,,Tak tohle bylo teda hustý!" PROTOŽE BYLO! Kniha mě zaujala obálkou a poté samozřejmě anotací, ale moc velká očekávání jsem neměla a zpětně teď vlastně ani nevím proč. Jedná se o začátek série s Lucií Henebellovou a já už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Bylo to skvělé, promyšlené, jeden zvrat za druhým, když už si konečně myslíte, že víte, tak vás autor vzápětí přesvědčí o tom, že rozhodně nevíte a to je to, co by měl podle mě mít každý kvalitní thriller/detektivka. Se slovy ,,thrillerová sázka na jistotu" na zadní straně desek, se naprosto ztotožňuji, protože tohle si vážně, vážně chcete přečíst! Nicméně ale musím upozornit na to, že autor nešetří místy až zvrácenými detaily a postupy, co se týče lidského i zvířecího těla.
Alena Kolaříková
První knížka od tohoto francouzského autora mě přesvědčila o tom, že si musím přečíst i ty další. Mladá policistka Lucie si musí vybojovat své místo v policejním týmu. Nemá pro to ideální podmínky. Stará se sama o děti, je unavená, její nadřízený jí zrovna nefandí. Ale ona je po čertech dobrá. Když se objeví zohavená mrtvola postižené holčičky, rozbíhá se intenzivní vyšetřování. Když nesl otec mrtvé holčičky únosci výkupné, srazili ho dva nezaměstnaní pitomci, Vigo a Sylvain, kteří si výkupné nechali a mysleli, že jim to projde. Všechny nitky příběhu jsou poutavé, krátké kapitoly se příjemně čtou. Těším se na další knihy autora.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Franck Thilliez

Franck Thilliez

Franck Thilliez (* 1973) je jedním z nejčtenějších francouzských autorů. Hned za svůj románový debut byl v roce 2004 nominován na cenu SNCF pro nejlepší thriller. V roce 2007 s románem La Chambre des morts nominaci proměnil ve vítězství a získal za něj i cenu čtenářů Quai du thriller. Od té doby se psaní věnuje na plný úvazek. Ve svých knihách se nevyhýbá násilí či temným stránkám francouzské koloniální minulosti. Z jeho titulů slaví největší úspěch thrillery s neortodoxní dvojicí vyšetřovatelů Lucií Henebellovou a Franckem Sharkem – jejich třetí případ v knize Syndrom E se okamžitě stal bestsellerem a dočkal se publikace ve více než 15 zemích. Thilliez už napsal skoro dvě desítky románů, které svým napínavým zpracováním aktuálních témat nepřestávají čtenáře fascinovat.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM