Poklad kapitána Williama Kidda - 2. vydá | Albatrosmedia.cz
EN

Humbook! Knihy nejen pro teenagery se slevou 20 %

Poklad kapitána Williama Kidda - 2. vydá

Oldřich Růžička


Dobrodružná kniha pro děti od devíti let plná pirátských map, šifer, záhad a pokladů. Pojďte najít zlato jednoho z nejznámějších korzárů historie a prožijte spolu s hlavními hrdiny neobyčejné dobrodružství. Vyzkoušejte si svůj důvtip při řešení úkolů a hádanek, které kapitán Kidd připravil hledačům svého pokladu.

Detailní informace

Ilustrátor Jan Klimeš
Jazyk čeština
Počet stran 0
EAN 9788087222065
Datum vydání 07.07.2008
Věk od 9
Nakladatelství B4U Publishing
Hmotnost 0,62
Typ Kniha

POKLAD KAPITÁNA WILLIAMA KIDDA

Text Oldřich Růžička

Ilustrace Jan Klimeš

13. prosince 2004 John nachází v malém antikvariátu uprostřed Londýna deník Jacka Warda, který popisuje jeho cestu za pokladem kapitána Williama Kidda. Ještě v obchodě spěšně prolistuje několik stránek. Náčrtky starých map a historické ilustrace ho natolik upoutají, že dokumenty zakoupí a spěchá s nimi domů. Dočte je pozdě v noci. Tehdy ho ani ve snu nenapadne, že by deník mohl být něčím jiným než dobrodružným příběhem neznámého autora. Další objev má ale teprve přijít. O rok později Johna pracovní povinnosti zavedou do Britského královského muzea v Londýně. Při běžném vyhledávání v archivních materiálech objeví spisy, které detailně popisují soud s korzárem Williamem Kiddem. Při čtení ho zaujmou některé podobnosti s deníkem uloženým v jeho knihovně. John usoudí, že podobnost nemůže být náhodná, a poprvé ho napadne, že má v ruce autentický popis cesty k pokladu kapitána Kidda. Na základě nalezeného deníku zrekonstruuje celý příběh. O více než tři sta let dříve Píše se 23. květen 1701, kapitán William Kidd je odsouzen za pirátství a popraven na břehu Temže. Končí život jednoho z nejznámějších korzárů všech dob, náš příběh ovšem právě začíná. Před popravou předal Kidd svému bocmanovi Nedu Wardovi truhlu s mosaznou tabulkou a nápisem „Truhla kapitána Kidda“. Ned Ward se svým vnukem Jackem objeví ve dvojitém dně truhly mapu, která je má zavést k ukrytému Kiddovu pokladu. Oba stojí na počátku napínavého dobrodružství plného pirátů, tajných zpráv, pirátských map a nebezpečí. Vydejte se spolu s hlavními hrdiny na dobrodružnou cestu, na které jim můžete aktivně pomáhat se všemi šiframi, úkoly a záhadami, které jim kapitán Kidd připravil.

• Aktivní zábava pro dětské čtenáře.

• Napětí a dobrodružství.

• Mapy, historické dokumenty, šifrovací růžice a disk vložené na stránkách knihy.

• Záhady, šifry a tajné zprávy, které musí čtenář vyluštit.

• Kniha není pouze poutavým historickým příběhem, jde současně o aktivní hru na hledání Kiddova pokladu.

• Čtenáři luští šifry a plní úkoly spolu s hlavními hrdiny knihy.

• Všechny důležité body příběhu vycházejí z více či méně známé historie a pozadí života kapitána Kidda. Každá taková událost je glosovaná v boxech, kde jsou vysvětlena historická fakta.

• Děj knihy se odehrává na několika místech, o kterých se říká, že tam může být ukryt Kiddův poklad (Oak Island, Gardiners Island, Mona Island)

• Putování za pokladem začíná na ostrově Tortuga, který byl baštou pirátů v Karibském moři v období zlatého věku pirátství.

• V knize jsou vloženy listy z deníku Jacka Warda, vnuka bocmana kapitána Kidda, na kterých si zaznamenával zážitky z cesty.

• V kapsách čtenáři naleznou mapy a zprávy kapitána Kidda, které jsou důležitými indiciemi na cestě za pokladem.

• Přiložena je také šifrovací růžice a šifrovací disk, s jejichž pomocí je možné Kiddovy zprávy rozluštit.

• Kniha je uložena do truhly s nápisem „Truhla kapitána Williama Kidda“, v jejímž falešném dně nalezne čtenář ukrytou mapu.

Soubory ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.