Albatrosmedia.cz - knihy, internetové knihkupectví
EN
Zamilujte si naše květnové knižní novinky...

Zamilujte si naše květnové knižní novinky...

Květen přeje také lásce ke čtení a knihám. Pojďme si představit některé ze zajímavých novinek, které přistanou na pultech knihkupectví a v našem e-shopu…

Romantické duše nadchne nová edice Srdcovky. Ta přináší výběr těch nejlepších románů pro ženy, které si můžete přibalit na cesty a začíst se v letadle, ve vlaku, u vody nebo třeba když jedete do práce. Ať už míříte kamkoli, nepřestávejte snít! V květnu se můžete těšit na první dva tituly: Něco jako láska a Zahrada nových začátků.

Pokud byste raději otevřeli napínavé čtivo, nezklamou vás hned dva thrillery. Kniha Dokonalé stopy od Helen Fieldsové se odehrává v odlehlém koutě Skotské vysočiny, kde shořelo tělo Elaine Buxtonové. Jediné, podle čeho může policie pohřešovanou právničku identifikovat, je zub a cár zkrvaveného šátku. V tajné místnosti kdesi v Edinburghu mezitím skutečná Elaine Buxtonová vyděšeně křičí do tmy. Inspektor Luc Callanach opustil slibnou kariéru u Interpolu a začíná od nuly. Obstojí před novými kolegy i ve střetu s vrahem, který za sebou pečlivě zahlazuje všechny stopy?

Co uděláte, když zjistíte, že všechno, čemu jste dosud věřili, byla lež? A co udělá Vivian, která pracuje jako analytička CIA? Dlouhá léta se snaží s týmem kolegů odhalit členy ruské spící buňky na území Spojených států. Poté co se jí podaří proniknout do počítače jednoho ruského špiona, narazí na složku tajných agentů. Na první pohled pět obyčejných lidí. Jenže stačí pár kliknutí a vše, na čem Vivian záleží, je náhle v ohrožení – práce, manžel i její čtyři děti. Vivian slíbila, že bude chránit vlast před nepřáteli. Ale komu teď může věřit?  To se dozvíte v thrilleru Musím to vědět.

Malé i velké holky a vlastně nejen ony by si neměly nechat uniknout úžasné Příběhy na dobrou noc pro malé rebelky. Světový bestseller přináší sto krátkých příběhů, které vypráví životní osudy stovky mimořádných žen z minulosti i současnosti. Umělkyně, sportovkyně, vědkyně, političky a další velké osobnosti, které se nesmazatelně zapsaly do historie, inspirují malé i velké čtenáře snít velké sny. Seznámíte se s královnou Alžbětou I., módní návrhářkou Coco Chanel nebo s tenistkou Serenou Williams. Každý medailonek navíc doprovází celostránkové portréty od šedesáti výtvarnic z celého světa.

A protože plavková sezóna se kvapem blíží, neuškodí si načíst také něco o zdravém životním stylu. Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době? Tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu Margit Slimákové najdete ve Velmi osobní knize o zdraví. Ale nebojte, sama říká, že: „Až dočtete tuto knihu uleví se vám. Už nikdy vás nenapadne držet dietu. Zjistíte totiž, že žít zdravě je mnohem přirozenější, logičtější a jednodušší než jste si mysleli."

A určitě si nenechte ujít také Zásilku z Knihozemě! Ty nejkrásnější knihy z říše dětských příběhů vyjdou už 24. května... 


výběr z našich květnových novinek

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.