EN
Červencové knižní žně

Červencové knižní žně

Přinášíme vám letní přehled novinek horkých skoro jako venkovní teploty. Vyberte si to správné čtení nejen na dovolenou!

Začínáme dalším hitem od Alice Oseman, bestsellerové autorky Srdcerváčů, kteří kromě knižního světa dobyli v seriálové podobě i Netflix. Kniha Radio Silence vypráví příběh Frances mířící na vysněnou univerzitu. Když díky jednomu podcastu potká Aleda, poprvé v životě se nebojí být sama sebou – důvěra mezi nimi se však nečekaně rozpadne. Frances se najednou potácí mezi tím, kým byla, a tím, kým se touží stát. A pochopí, že se musí postavit své minulosti čelem.

Hledáte novou romantickou sérii, kterou byste si mohli zamilovat? Pak je kniha Všemi smysly jasnou volbou! Fenomenální autorka romantasy Čtvrté křídlo vás v ní seznámí s dvacetiletou Ember, která čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. V lásce to také není žádná sláva, naštěstí se ale v té správné chvíli zjeví Josh Walker, sexy potetovaný fešák, hokejová hvězda a zároveň její nový soused. To však ještě netuší, že skrývá tajemství…

Pro trochu pikantnější zážitky doporučujeme erotickou fantasy ze světa víl Pozlacená. Zlaté podlahy, zlaté zdi, zlatý nábytek, zlaté oblečení. Ve Výšezvonu, hradu v mrazivých horách Šestého království, je ze zlata všechno. I Auren, kterou zachránil král Midas. Drží ji ve zlaté kleci jako svého mazlíčka, aby ji ochránil před monstry a nepřáteli. Jenže vše, čemu Auren o Midasovi a jeho lásce věřila, byla nejspíš lež. Cena za svobodu je ale vyšší, než si dovede představit.

S novinkou Jefferyho Deavera Hodinářův trik nešlápne vedle žádný fanoušek thrillerů. Lincoln Rhyme a Amélie Sachsová se tentokrát ujímají případu, během kterého zřícený jeřáb způsobí v New Yorku obrovskou zkázu. K sabotáži se brzy přihlásí lidé z tajemné politické frakce a předloží ultimátum: pokud nedostanou, co chtějí, zřítí se do čtyřiadvaceti hodin další jeřáb. New York je paralyzovaný panikou. A věci se ještě zhorší, když geniální kriminalista přijde na to, že za vším stojí jeho úhlavní nepřítel – Hodinář.

A co takhle román od české autorky? Petra Štarková vás v knize Dej mi pokoj provede šesticí příběhů ukrytých za zdí. Pro Táňu a její dvě malé děti je bývalý dětský pokoj azylem, pro jejího partnera Luise úkrytem před spravedlností, pro Josefa dobrovolným vězením. Dušan je po nehodě odkázaný na vozík a pomoc rodičů, Marta doma čeká na životní šanci a Adéla ji už několikrát promarnila. Všichni už dospěli, ale nedokážou se osamostatnit. Dočkají se uznání, pochopení i lásky a budou mít konečně od všeho špatného pokoj?

Pokud chcete odhalit tajemství nejznámějšího moravského hradu, určitě sáhněte po knize Špilberk v pověstech. Vydáte se díky ní do přemyslovských dob, časů švédského obléhání, let rakousko-uherské monarchie i období protektorátu. Sestoupíte na dno studny či do temných kasemat, kde navštívíte hladomornu, mučírnu, sekyrárnu i josefínské kobky, a nakonec odhalíte osudy známých špilberských vězňů. Legenda, nebo realita? Obojí se prolíná v příbězích jednoho z nejvýznamnějších symbolů našich dějin.

NAPIŠTE NÁM