EN

Notting Hill pod sněhem

Jules Wake


Najde pravou lásku dřív, než roztaje sníh? Zimní romance od autorky, kterou znáte jako Julii Caplinovou.
Violu v londýnském metru zaujme muž, který musí být tím pravým. Mají totiž spolupracovat na stejném školním vánočním představení, což nemůže být náhoda. Hráčka na violu touží po svátcích plných lásky. Ale Nate není zrovna ideálním adeptem. Kromě dcerky má také manželku, která dala přednost kariéře v zahraničí, ale kdykoliv se může vrátit domů. Vysnila si Viola příliš nereálný dárek? Vánoce jsou přece časem splněných přání… i těch nejodvážnějších.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 6
Jazyk čeština
Původní název Notting Hill in the Snow
Původní jazyk angličtina
Řada S láskou
Překladatel Světlana Pavlíková
Počet stran 368
EAN 9788026725404
Datum vydání 05.10.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,372
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Královna romantických příběhů Jules Wake, která je známá také pod pseudonymem Julie Caplinová, přichází s příběhem ze zasněženého Londýna plným vánoční atmosféry a lásky, k níž někdy nevede jednoduchá cesta. Ten nejlepší dárek se totiž nemusí nacházet pod stromečkem.

Violu v londýnském metru zaujme muž, který by pro ni mohl být tím pravým. Mají totiž spolupracovat na stejném školním vánočním představení, což nemůže být náhoda. Hráčka na violu touží po svátcích plných lásky. Ale Nateův soukromý život je poněkud komplikovaný. Kromě dcerky má také manželku, která dala přednost kariéře v zahraničí, ale kdykoliv se může vrátit domů. Vysnila si Viola příliš nereálný dárek? Vánoce jsou přece časem splněných přání… i těch nejodvážnějších.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "S láskou"

Hodnocení čtenářů

Nela Vacková
Není nic lepšího než slepit dohromady romantické prostředí, kouzelné roční období a lásku ve více podobách. Všechny tyto požadavky tento román splňuje na jedničku s hvězdičkou. Poslední kniha, kterou jsem od Jules Wake četla – S láskou z Londýna, byla celkem zklamání, ale tohle autorce napravilo reputaci. Obecně, už jsem se zmínila, že mám doma všechny knihy Jules alias také Julie Caplinové? Jsem velká fanynka toho co píše, jelikož je to téměř vždy záruka oddechu a pravé romantiky s vynikajícím jídlem. V Notting Hillu se setkáváme s Violou, která hraje na violu v opeře, a s Natem, úspěšným právníkem, který je mimochodem také osamělý otec rozkošné Grace. Od první stránky sledujeme jejich setkání v metru a není zde žádné dlouhé natahování, jak to někdy na začátku bývá. Viola oběma postupně vplyne do života a vytvoří si jakousi rodinnou idylku, ale stále je tu papír potvrzující manželství, rodinné problémy a nevyjasněné otázky budoucnosti. Violu jsem měla opravdu moc ráda, ale občas mě vytáčela její obětavost a naivita, Grace a Nate byli za mě naprosto dokonalí. Jen si vzpomenu na ty večery u krbu, stavění sněhuláka, horkou čokoládu a hned mám zase zpátky vánoční náladu. Na konci se vše trochu až moc zbytečně natahovalo, ač je všem od začátku jasné, jak to všechno skončí a výtku bych směřovala též k překladu, jelikož někdy byly věty tak kostrbaté, že jsem se ve čtení úplně ztrácela. Ovšem přesně takhle si představuji ukázkovou oddechovou literaturu, která potěší nenáročné i náročnější čtenáře – pokud mají cit pro romantiku. Při špatné náladě sáhněte po sérii S láskou nebo Romantické útěky a garantuji vám rapidní zlepšení.
Karolína Flídrová
Tohle bylo moc milé vánoční romantické čtení. Jak už to tak bývá, od začátku moc dobře víte, jak to celé nakonec skončí. Ale ve výsledku to vlastně vůbec nevadí. Viola je skvělá, pečující, oddaná udělat pro své blízké naprosto vše, až občas zapomíná sama na sebe. Co mi ale strašně vadilo bylo chování její rodiny, a hlavně sestřenic s dětmi, které si myslely, že se Viola může snad rozkrájet. Jakmile ony něco potřebovaly (ozdobit stromeček, nakoupit dárky, udělat perníkovou chaloupku apod.), musela tam pro ně Viola být, ale jakmile si jednou řekla o pomoc ona, najednou bylo špatně, neměly čas a nehodilo se jim to. Další ústřední postavou byl šarmantní, sexy mladý právník Nate. Ale víc si mé srdce získala jeho dcera Grace. Je to malá uličnice, která v mladém věku přišla o svou mámu a ta ženská láska ji zkrátka hodně chybí. Zpočátku se strachuje, aby něco neudělala špatně a po své matce má sklony k perfekcionismu. Pomalu se ale otevírá a my zjišťujeme, že to je malá uličnice. Předvánoční čas je tady krásně vykreslen a já si čtení při rozsvíceném vánočním stromečku strašně užívala. Romantická linka byla krásná a uvěřitelná a já už se těším na další autorčiny knihy. Hodnocení: 3,9/5 Knížku jsem četla v rámci spolupráce s nakladatestvím Albatrosmedia. IG: @strana394

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jules Wake

Jules Wake

Než se rodačka z Yorkshiru stala spisovatelkou, pracovala ve světě PR pro mnoho známých značek. Díky této zkušenosti měla možnost zdokonalit své spisovatelské dovednosti a také poznat mnoho evropských měst, která se objevují v její literární tvorbě. Jules Wake snila o dráze spisovatelky už od svých deseti let. V roce 2014 debutovala knihou Talk to Me. Její druhý román Pozdrav z Itálie se stal bestsellerem. Kniha je obsahově volně propojená s dalšími příběhy S láskou z Paříže a S láskou z Říma. Vánoční atmosféru autorka zachycuje v románech S láskou z Londýna a Notting Hill pod sněhem. Příběhy Jules Wake se odehrávají v kulisách atraktivních destinací stejně jako oblíbená série Romantické útěky (Cukrárna v Paříži, Hrad ve Skotsku), kterou autorka napsala pod jménem Julie Caplinová.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM