EN

Všechny cesty vedou do Santiaga

Ladislav Zibura


Příběh o cestě, která mění lidem životy
Už více než tisíc let míří lidé ze všech koutů Evropy do Santiaga de Compostela. Ladislav Zibura tam poprvé putoval v osmnácti letech a teď se do Španělska vydává znovu – za vzpomínkami, dobrodružstvím a příběhy poutníků z celého světa. Přidejte se k nim a ponořte se do vyprávění plného humoru a přátelství mezi lidmi, kteří se nikdy neviděli. Dozvíte se, jak poutnictví hýbalo evropskými dějinami, a taky načerpáte tipy pro vlastní cestu. Budou se vám hodit – možná totiž zjistíte, že camino volá i vás.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Ilustrátor Lukáš Tomek
Jazyk čeština
Počet stran 336
EAN 9788076625334
Datum vydání 02.10.2023
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Hmotnost 0,608
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Pouť do Santiaga mi v osmnácti letech změnila život a já si slíbil jednu věc: až se budu potřebovat s něčím vyrovnat, vydám se na camino znovu. Teď nastal ten čas. Náš vlak zastavil na nádraží ve francouzském Saint Jean Pied de Port a já vystupuji ven v obklopení poutníků z celého světa. Už zítra se vydáme přes Pyreneje směrem ke katedrále v Santiagu de Compostela. Čeká nás pět týdnů plných přátelství a dobrodružství na cestě, kam se vydáváme každý sám, ale prožijeme ji společně. Připojte se k nám a poznejte ohromující tisíciletou tradici, která se znovu probouzí k životu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Pěškopisy Ladislava Zibury"

Hodnocení čtenářů

Veronika Staníčková
Přestože jsem roky pracovala v cestovním ruchu, cestopisů moc nečtu. Výjimkou jsou ty od Ladislava Zibury, protože vás nejen nalákají k návštěvě destinace, poskytnout spoustu tipů, ale ještě vás dobře pobaví. To, jakým způsobem si umí autor sám ze sebe i ostatních dělat legraci, je prostě dokonalé. Ostatní poutníky popisuje tak barvitě, že budete mít pocit, jako byste je také znali. Z lehkého sarkasmu přitom čiší pokora a nadhled. To všechno by se dalo označit za typické rysy knih mladého českého autora. Tahle je však trochu jiná a někdo by mohl říct, že i lepší než předchozí. Je totiž plná hlubokých myšlenek ukrytých v pořádné dávce humoru. Věřím, že zrovna tenhle kousek vám toho dá mnohem víc než desítky motivačních knih. Donutí vás se zastavit a zamyslet se nad prioritami a vy to vlastně ani nepostřehnete. Doporučuju - 4,5*
Iva Šindelková
K dílu Ladislava Zibury jsem se dostala až při jeho šesté knize a musím říci, že mě mrzí, že to nebylo dříve. Každopádně určitě mám zmeškání a svou "mezeru ve vzdělání" v plánu napravit. I když asi vše má svůj čas a vše se děje tak jak má :o) Už několik let jej sleduji na sociálních sítích, takže jsem šla celkem na jistotu, že mě kniha bude bavit a styl vyprávění Ladislava mě jako čtenářku strhne. Oproti jeho předešlým knihám, kde popisuje cesty po bezmála dvaceti zemích, včetně Česka, ve své nejnovější čtenářům přiblíží cestu do Santiaga de Compostela Je to již jeho druhé "zdolání" cesty. Po desetileté pauze si pochod zopakoval a do vydání knihy zvládl cestu ještě do třetice spolu s partnerkou a nemyslím si, že zůstane u "třikrát a dost". Ještě že si Ladislav příběhy zapisuje, protože je jich na 336ti stránkách nakupeno tolik. A jeden je zajímavější než druhý. Čtenář má pocit, jako by byl na cestě s Ladislavem včetně zvuků, vůně, struktury, chutě. Nemohu nevyzdvihnout také spolupráci se studiem Tomski&Polanski, nutno podotknout úspěšnou, jelikož trvá v tuto chvíli po šestou publikaci. Výtvarná stránka knihy je příběh sám o sobě od velmi chytrého propojení mapky s kapitolami až po pravidelné (za to děkuje má OCD část ve mně) ztvárnění jednotlivých nosných linek jednotlivých kapitol. Příběhy plynou tak, jak plyne cesta. A pokud se s konkrétní postavou Ladislav opět setká v průběhu cesty, velmi umně připomene čtenáři danou situaci a příběh. A že to jsou hutné příběhy. Nad většinou se srdečně rozesmějeme spolu s Ladislavem, či jeho dobrosrdečnými a vtipně pubertálně zákeřnými spolucestovateli a spolunocležníky, u některých se čtenář zastaví a zadrží dech. U některých zamrazí. Navíc autor skvěle dávkuje předávání užitečných informací, včetně představení toho, co se na cestě může přihodit. Se srdečností vlastní se snaží přiblížit čtenáři své zkušenosti, své niterné pocity. Přestože člověk ví, že osobní zkušenost je nepřenosná, a pro každého bude taková cesta v mnohém jiná, svá, včetně důvodu proč se na cestu vydává, nepochybuji, že po přečtení této knihy bude pro nejednoho motivací se na (takovou) cestu (a může mít různé podoby) vydat. Přála bych knize spoustu čtenářů a lidem a lidstvu jako takovému mnoho takových cest do svého nitra. Mám takové tušení, že by se všem na této planetě žilo lépe. Díky, Ladislave!

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Ladislav Zibura

Ladislav Zibura

Mladý český spisovatel a cestovatel Ladislav Zibura (*1992 v Českých Budějovicích) se za dobrodružstvím vydal hned po maturitě, kdy věhlasnou pouť do španělského Santiaga de Compostela absolvoval poprvé. Během studií žurnalistiky a ekonomie na Masarykově univerzitě pak podnikl pěší výpravu z Českých Budějovic do Říma a také se vydal napříč Tureckem a Izraelem do Jeruzaléma. Právě o asijském putování napsal svou první knihu – 40 dní pěšky do Jeruzaléma. Kniha měla u čtenářů velký úspěch, a tak se Zibura rozhodl spolu s poutnictvím věnovat také psaní. V roce 2015 provedl čtenáře tříměsíčním putováním po Nepálu a Číně (Pěšky mezi buddhisty a komunisty), o rok později je zase vzal na Kavkaz (Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii). V roce 2019 vyšla Ziburovi kniha o stopování z Athén za polární kruh (Prázdniny v Evropě), za kterou dostal Cenu Hanzelky a Zikmunda pro cestopis roku. Ve svých 27 letech si pak autor udělal řidičák, aby mohl podniknout vysněnou prázdninovou cestu po rodné zemi, a zážitky z ní následně shrnul v knize Prázdniny v Česku. Na podzim 2021, přesně deset let od své první výpravy, se do Santiaga de Compostela vydal podruhé. V zatím poslední knize tak s humorem a ironií sobě vlastní líčí radosti i strasti novověkých poutníků, kteří putují bez nadsázky až na konec světa.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM