EN

Profesorova milovaná rovnice

Jóko Ogawa


Novela o lásce k číslům
On je „Profesor“, vynikající znalec matematiky s neobvyklou poruchou: od úrazu hlavy, který utrpěl při dávné autonehodě, umí v paměti uchovat pouze vzpomínky mladší osmdesáti minut, vše ostatní zapomíná. Ona je zručná hospodyně, svobodná matka desetiletého syna, kterou najali, aby o něj pečovala. Profesorova milovaná rovnice je okouzlující příběh o tom, co to znamená žít v přítomnosti, a o podivuhodných rovnicích, které dokáží utvářet rodinu.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Hakase no ai šita súšiki
Původní jazyk Japonština
Překladatel Martin Tirala
Počet stran 184
EAN 9788076018792
Datum vydání 06.11.2023
Věk od 18
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Hmotnost 0,292
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

On je „Profesor“, vynikající znalec matematiky s neobvyklou poruchou: od úrazu hlavy, který utrpěl při dávné autonehodě, umí v paměti uchovat pouze vzpomínky mladší osmdesáti minut, vše ostatní zapomíná. Ona je zručná hospodyně, svobodná matka desetiletého syna, kterou najali, aby o něj pečovala. Každé ráno se tak Profesor s hospodyní nanovo seznamují a rozvíjí se mezi nimi podivuhodné a krásné přátelství. A ačkoli Profesorův mozek funguje jako páska, která se vždy po osmdesáti minutách začne přemazávat, jeho mysl je stále svěží, hýřící elegantními rovnicemi z minulosti. Čísla pak ve svém přesném uspořádání odhalují hospodyni i jejímu synovi nový, bezpečný a poetický svět. Profesorova milovaná rovnice je okouzlující příběh o tom, co to znamená žít v přítomnosti, a o podivuhodných rovnicích, které dokáží utvářet rodinu.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

iliteratura.cz - Čísla krásná jako hvězdy na noční obloze

„Krása matematiky a čísel spojila životy tří lidí: starého nemocného muže, ošetřovatelky a jejího syna. Současná japonská autorka napsala dojemný román o křehkosti života, v němž ale nechybí kritika chování společnosti k matkám samoživitelkám."

lacultura.cz - Profesorova milovaná rovnice

„Stejně jako nikdo nedokáže vysvětlit, proč jsou hvězdy krásné, je obtížné vyjádřit i krásu matematiky."
NAPIŠTE NÁM