Nájem a podnájem bytu | Albatrosmedia.cz
EN

Nájem a podnájem bytu

Markéta Selucká


Máte nájemní smlouvu?
Dozvíte se vše o právu k užívání bytu, dle druhů bytů, jak vzniká a zaniká nájem bytu, jaká máte práva a povinnosti. Skončení, výpověď, služební byt či byt zvláštního určení jsou jen některé z vysvětlovaných pojmů. Pomocí praktických doporučení a příkladů z praxe se velmi rychle zorientujete v problematice. Ke knize je přiloženo CD se souvisejícími právními předpisy, vzory smluv a dalších písemností, připravených k tisku.

Detailní informace

Žánr právo
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788025108000
Datum vydání 08.12.2005
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství BIZBOOKS
Hmotnost 0,445
Typ Kniha + CD
Vazba vázaná s laminovaným potahem

V publikaci a na CD naleznete:

- vše o právu k užívání bytu, dle druhů a poddruhů bytů

- náležitosti nájemní smlouvy

- vznik a zánik nájmu bytu, práva a povinnosti smluvních stran

- společný nájem a podnájem

- praktická doporučení a příklady s řešením

- text knihy v elektronické podobě s odkazy na jednotlivá znění zákonů

- vybrané související zákony

- vzory smluv a ostatních písemností, připravené k tisku

Publikace velmi přehledně pojednává o problematice nájmu a podnájmu bytů. Jako odborný komentář základních právních institutů, týkajících se nájmu a podnájmu bytu s odkazem na nejnovější judikaturu, je určena zejména pro odbornou veřejnost. Lze ji však s úspěchem doporučit také jako moderní, přehlednou a ucelenou právní příručku pro všechny, kteří chtějí předcházet vzniku a řešení častých problémů praxe spojených s touto, v každodenním životě zcela běžnou, problematikou.

Mgr. Silvie Štěpánová

Advokátní koncipientka

O autorce:

JUDr. Bc. Markéta Selucká – pracuje od roku 2004 na Katedře občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jako asistentka, dále pak studuje postgraduální studium rovněž v oboru občanské právo. Autorka se zaměřuje zejména na problematiku ochrany slabších kontraktačních stran v soukromoprávních vztazích, např. na ochranu spotřebitele či nájemce bytu. V praxi pracovala ve státní správě na stavebním úřadě, majetkoprávním odboru, dále jako sociální pracovnice a předsedkyně přestupkové komise. Autorka rovněž působila v podnikatelské sféře a advokacii.

Ke stažení

pdf Obsah.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM

Budete to vědět jako první!

Zajímá Vás, jaký knižní hit právě vychází, na jaké zboží je výhodná sleva, jaká běží soutěž o ceny? Přihlášením k odběru našich e-mailových novinek souhlasíte se zpracováním osobních údajů.