EN

OOP

Naučte se myslet a programovat objektově

Rudolf Pecinovský


Revoluční učebnice od předního českého odborníka
Kniha je určena všem, kteří chtějí proniknout do tajů objektově orientovaného programování, ale mají strach, že klasickým učebnicím a příručkám nebudou rozumět. Výklad probíhá ve formě rozhovoru učitele a žáka, celý je ovšem realizován jako dialog dvou blízkých přátel. Posun do méně formální roviny knihu více přibližuje čtenáři, který probíraná témata díky volnějšímu stylu rychleji pochopí.

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 576
EAN 9788025121269
Datum vydání 23.02.2010
Věk od 15
Formát 167x225 mm
Nakladatelství COMPUTER PRESS
Hmotnost 0,88
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Naučte se objektově programovat s revoluční učebnicí od předního českého odborníka na výuku programování.

Příruček o programování najdete celé řady, všechny jsou ale laděny velmi podobně. Proto se mezi čtenáři chtivými proniknout do těchto tajů stále vyskytují věční začátečníci, kteří u kterékoliv příručky velmi rychle skončí. Právě jim je určena tato kniha, která boří snad všechny zaběhlé postupy výuky programování. Výklad v knize je veden formou dialogu: Konstruktor nemá v hlavičce své jméno?

Ne. Konstruktor se interně jmenuje , jenomže tento název odporuje pravidlům pro tvorbu identifikátorů, takže se tak může jmenovat opravdu jen interně. Toto interní jméno mu automaticky přiřadí překladač. Ve zdrojovém kódu ale konstruktory deklarujeme jako metody beze jména.

4 důvody, proč zvolit tuto knihu:

- Přes 1000 otázek a odpovědí Rychlý sled otázek a odpovědí vytváří poutavý dialog, který vás přímo vtáhne do děje.

- Doprovodné animace Obrázek vydá za tisíc slov, animace za ještě víc. K řadě témat v knize jsou pro snadnější pochopení dostupné vysvětlující animace.

- Návrhové vzory Celou první část knihy se obejdete bez kódu, podrobně se seznámíte s principy OOP bez jediného řádku programu.

- Příklady v Javě Ve druhé a třetí části přichází ke slovu populární Java, na které si vyzkoušíte získané znalosti na živo.

S touto knihou nebudete postupně zjišťovat, že to, co jste se naučili na začátku, není úplně to nejlepší a v praxi se to dělá jinak.

Ke knize bonusové materiály ke stažení:

- http://vyuka.pecinovsky.cz/animace

- http://knihy.pecinovsky.cz/oopnz

O autorovi:

Rudolf Pecinovský patří k našim špičkovým odborníkům na výuku programování. Publikoval již 40 učebnic, jež byly přeloženy do pěti jazyků. Učí programování na VŠE a současně pracuje jako Senior EDU Expert ve firmě ICZ, a. s.

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM