EN

PRÁVĚ TEĎ VELETRŽNÍ TÝDEN! SLEVA 22 % + DOPRAVA ZDARMA NA VŠE

To jediné, co na světě zbývá

Erik J. Brown


Srdcervoucí queer romance z postapokalyptického světa
Když Andrew potká Jamieho, je zraněný, vyhladovělý a nemá co ztratit. Smrtící virus zahubil většinu lidstva, včetně všech, které oba chlapci kdy milovali. Jestli je tato nová realita něčemu naučila, pak je to opatrnost. Tak proč je pro ně tak snadné vzájemně si důvěřovat? Na Andrewově příběhu ale něco nesedí… a Jamie má také tajemství. Začíná k Andrewovi cítit víc než jen přátelství. Před oběma leží dlouhá cesta plná nebezpečí a nejistoty. Jedno ale zpochybnit nelze: silnou přitažlivost, kterou k sobě cítí.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název All That's Left in the World
Původní jazyk angličtina
Překladatel Zuzana Stifterová
Počet stran 360
EAN 9788076617056
Datum vydání 24.04.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,342
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Když Andrew narazí na Jamieho dům, je zraněný, hladový a už nemá co ztratit. Smrtící patogen vyvraždil většinu světové populace včetně všech, které kdy oba kluci milovali. A jestli je tenhle nový svět něco naučil, tak hlavně bát se toho, co jsou zoufalí lidé schopní udělat. Tak proč jim připadá tak snadné vzájemně si věřit?

Poté co v jejich úkrytu přestane být bezpečno, utečou na jih, kde hledají zbytky civilizace. Ale na Andrewově příběhu něco nesedí – a oni by kvůli tomu mohli přijít o všechno. Jamie má navíc taky tajemství. Začíná k Andrewovi cítit něco víc než pouze přátelství, což jejich putování jen přidává na strachu a zmatku.

Cesta před nimi je dlouhá, a aby přežili, musí prozradit svá tajemství, postavit se následkům a najít odvahu bojovat za budoucnost, po které touží, společně. Jen jedno je jisté: to jediné, co jim na světě zbývá, je vzájemná přitažlivost.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Monika Abrahamová
Máte rádi dystopii? Nebo queer romantiku? Pokud ano, tak tohle je rozhodně něco pro vás! Moje recenze: Toto je příběh o dvou teenagerech, kteří žijí ve světě, kde už skoro nikdo nezbyl. Většinu populace vyhladila nemoc a hlavní hrdinové přišli o všechny svoje kamarády, rodinu i známé. Nikdo už jim nezbyl, oba přežívají sami. Jednoho dne ale narazí na toho druhého a to jim přivede do života naději. Dystopické příběhy mám možná i raději než fantasy, a tak jsem se do této queer dystopie pustila hned, jak vyšla. A musím upřímně říct, že jsem se do tohoto příběhu zamilovala. Neustále se tu něco děje a některé scény mi naháněly i mráz po zádech, ale i tak mi kniha přišla oddechová. Kniha je i hezky a čtivě napsaná a jde se dobře vcítit do života v apokalyptické době. Oba hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila. Našli jeden druhého, když neměli nikoho a vytvořili si mezi sebou velmi silné citové pouto. Přes všechno, co jim přišlo do cesty, vždy pro ně byl nejdůležitější život toho druhého. Romantická linka byla slow-burn, ale moc hezká. Upřímně když jsem se do této knihy pouštěla, netušila jsem, že se mi bude tak líbit. Nicméně líbila se mi tak moc, že ji řadím mezi kandidáty na nejlepší knihu roku. Děkuji albatrosmedia.cz za možnost si knihu přečíst v rámci spolupráce.
Naděžda Bajtek Zasadilová
Velké překvapení. Tohle bylo tak D O K O N A L É a milé čtení, které si nemůžete nechat ujít. Ti co mě znají, tak by tento žánr u mě vůbec nečekali, ale já si nemohla pomoct. Poslední dobou mám pocit, že potřebuji vykročit ze své komfortní zóny a přečíst si i něco jiného. Tato kniha to naprosto splnila, nemohla jsem si vybrat lépe a jsem za to moc ráda. Jedná se o postapo příběh, kdy smrtící chřipka vymýtila většinu populace a na živu zůstalo pár imunních jedinců. Mezi nimi jsou i naši dva miláčci Andrew a Jamie. Andrew šlápl do pasti na medvěda a těžce si poranil nohu. Když se snaží dobelhat někam do bezpečí, náhodou narazí na Jamieho dům. Jamieho maminka byla lékařka a když zjistila, že je zle a nepřežije ani ona, začala psát Jamiemu deník, ve kterém mu přesně popsala, jak a co má léčit. Tohle se teď Jamiemu hodí a Andrewovi pomůže. Rozvine se mezi nimi přátelství a důvěra. Kluci jsou skvělí, nemůžu si vybrat který víc. :-) Oba jsou zábavní, milí a je to dokonalé - ta neskutečná přitažlivost a chemie, která z příběhu čiší je úžasná. Děj se ubírá všemi možnými směry, cestování kluků po různých městech států je zajímavé až temně děsivé. Při akčnějších scénách, kdy na své cestě potkali jiné přeživší, jsem byla napnutá a ani nedýchala. Nejdřív jsem měla trochu obavy a v polovině knihy jsem si říkala: "Kam to chce autor hnát? Jak se tohle dá ukončit? " Dva kluci skoro sami na světě. Nikde nikdo - nikde nic... Co se stane, aby mohl být konec a já byla zároveň spokojená? :-) Autor to zvládl krásně. Klidně se nebojím říct, že je to jeden z příběhů, který si s radostí přečtu ještě někdy jednou. A Vy byste měli taky, ať o tu nádheru nepřijdete. :-) Moooc doporučuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit

Recenze

Databazeknih.cz - To jediné, co na světě zbývá

....„Líbí se mi ten pohled na celou apokalypsu. Na to jak konec světa každý vnímá svým způsobem. Jak se lidé snaží adaptovat znovu. Jak se snaží zůstat v klidu, ale zároveň je na nich vidět neklid. Tohle je tak krásná kniha. V mnoha chvílích jemná, hezká, nevinná. A já jsem tak strašně ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst!“...
NAPIŠTE NÁM