EN

Místo, odkud není návratu

Zpověď Ujgurky, která přežila čínský lágr

Mihrigül Tursunová, Andrea C. Hoffmannová


Lidé se musejí dozvědět, co Ujguři v Číně zažívají
Mihrigül Tursunová se stala jednou z obětí čínských snah o totální asimilaci ujgurské menšiny. Prošla si takzvanými převýchovnými tábory, ve kterých zažila nepopsatelné hrůzy. Během doby strávené za mřížemi navíc zemřel jeden z jejích synů. Přestože i v exilu čelí výhrůžkám, našla v sobě odvahu promluvit o tom, co všechno musejí Ujguři v Číně snášet. Její svědectví přibližuje čtenářům osudy lidí, které jinak zůstávají skryty za zprávami z daleké Číny.

Detailní informace

Žánr non-fiction
Jazyk čeština
Původní název Ort ohne Wiederkehr
Původní jazyk němčina
Překladatel Matouš Hájek
Počet stran 248
EAN 9788076622869
Datum vydání 28.03.2022
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice IN
Hmotnost 0,407
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

Lidskoprávní organizace a vlády po celém světě hovoří o zločinu proti lidskosti, o „kulturní genocidě“. Jednou z obětí čínských snah o totální asimilaci ujgurské menšiny se stala i Mihrigul Tursunová. Prošla si takzvanými převýchovnými tábory, ve kterých na vlastní kůži zažila nepopsatelné hrůzy, od psychického teroru až po fyzické násilí. Během jejího pobytu za mřížemi navíc zemřel, za dosud nevyjasněných okolností, jeden z jejích synů. Přestože také v exilu čelí výhrůžkám, našla v sobě odvahu otevřeně promluvit o tom, co prožila, a na základě vlastní zkušenosti popsat, co všechno musí Ujguři v Číně snášet. Její důležité očité svědectví přibližuje čtenářům osudy lidí, které jinak zůstávají skryty za zprávami z daleké Číny.

Příběh Mihrigul Tursunové zaznamenala přední německá novinářka a spisovatelka Andrea C. Hoffmannová, která pracuje v magazínu Focus a učí na několika německých univerzitách.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM