EN

Matěj mapuje výtvarné umění

Michaela Hošková


Ilustrovaný průřez českým výtvarným uměním od talentovaného autisty a jeho mámy
Jeho mapy obletěly svět. Jeho příběh se stal inspirací, jak zatočit s nepřízní osudu. Nyní je zpět, aby vás zasvětil do tajů výtvarného umění. Jan Zrzavý, Adolf Born, Josef Lada, Václav Hollar… to je jen zlomek významných osobností českého výtvarného umu, které vám společně Michaela a Matěj Hoškovi představí. Co všechno obnáší studium na umělecké škole? Kde Matěj vyhledává informace a jak je strukturuje? I to se dozvíte v originálním průvodci světem českého výtvarného umění!

Detailní informace

Ilustrátor Matěj Hošek
Jazyk čeština
Počet stran 136
EAN 9788026616863
Datum vydání 25.11.2021
Věk od 10
Formát 195x255 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,526
Typ Kniha
Vazba brožovaná šitá s chlopněmi

Jeho mapy obletěly svět. Jeho příběh se stal inspirací, jak zatočit s nepřízní osudu. Nyní je zpět, aby vás zasvětil do tajů výtvarného umění. Jan Zrzavý, Adolf Born, Josef Lada, Václav Hollar… to je jen zlomek významných osobností českého výtvarného umu, které vám společně Michaela a Matěj Hoškovi představí. Co všechno studium na umělecké škole obnáší? Kde Matěj vyhledává informace a jak je strukturuje? I to se dozvíte v originálním průvodci světem českého výtvarného umění!

Michaela Hošková vystudovala gymnázium Karla Čapka a poté studovala ve Velké Británii, kde přišla na chuť marketingu. Pracovala ve Washingtonu v USA, kde se seznámila s řadou českých významných osobností, jejichž příběhy se jí staly inspirací po narození postiženého syna. Právě kvůli němu přerušila kariéru v módním a mediálním průmyslu. Stála u zrodu několika módních portálů a založila s manželem společnost MAAPPI, která nabízí produkty spojené s Matějovými mapami a výtěžek využívá pro charitativní účely. Psaní bylo ale vždy jejím tajným snem, který se díky synovi stává skutečností.

Matěj Hošek je studentem Soukromé střední umělecké školy designu. Narodil se s poruchou autistického spektra a na počátku života jeho vyhlídky nebyly příznivé. Díky péči rodiny a okolí se s nepřízní osudu popral a díky školní inkluzi úspěšně dokončil základní vzdělání a úspěšně složil přijímací zkoušky. Jeho vášní je tvoření map. Na počátku to byly mapy dopravní, později v mapách našel berličku, jak chápat svět a začal vytvářet strukturované mapy školních předmětů. Dnes maluje osobnosti, architektonické památky a společně se svojí mámou Michaelou pracují na knihách, diářích a jiných kreativních produktech, které dokazují, že žádný handicap není překážkou.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Michaela Hošková

Michaela Hošková

Michaela Hošková vystudovala gymnázium Karla Čapka a poté studovala ve Velké Británii, kde přišla na chuť marketingu. Pracovala ve Washingtonu v USA, kde se seznámila s řadou významných českých osobností, jejichž příběhy se jí staly inspirací po narození postiženého syna. Právě kvůli němu přerušila kariéru v módním a mediálním průmyslu. Stála u zrodu několika módních portálů a založila s manželem společnost MAAPPI, která nabízí produkty spojené s Matějovými mapami a výtěžek využívá pro charitativní účely. Psaní bylo ale vždy jejím tajným snem, který se díky synovi stává skutečností.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM