EN

Tehdy jsme žili v letní zemi

Anežka Dudková, Lydia Milletová


Strhující román oceňované autorky o klimatické katastrofě a střetu generací
Skupina dětí a teenagerů tráví nedobrovolně prázdniny se svými rodinami v domě u jezera. Zatímco rodiče ubíjejí dny v alkoholovém a sexuálním opojení, děti svírá narůstající frustrace. Když oblast zasáhne ničivá bouře a svět se ocitne na prahu klimatického kolapsu, rozhodnou se dospělým utéct. Apokalyptické výjevy za zdmi letního sídla ukazují generační spor v ponurém světle: na jedné straně stojí dospělí, kteří pádu starého světa nečinně přihlíželi, na druhé ti, kteří v nové skutečnosti budou muset žít.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název The Children's Bible
Původní jazyk angličtina
Překladatel Anežka Dudková
Počet stran 200
EAN 9788076017825
Datum vydání 17.04.2023
Věk od 15
Formát 130x200 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Skupina dětí a teenagerů tráví nedobrovolně prázdniny se svými rodinami v rozlehlém domě u jezera. Zatímco rodiče ubíjejí dny v alkoholovém a sexuálním opojení, děti svírá narůstající frustrace. Když oblast zasáhne ničivá bouře a celý svět se ocitne na prahu klimatického kolapsu, rozhodnou se dospělým utéct a vyhledat útočiště v divoké apokalyptické krajině. Výjevy za zdmi letního sídla s děsivou přesností připomínají scény z dětské obrázkové Bible a generační spor získává nový rozměr: na jedné jeho straně stojí dospělí, kteří pádu starého světa nečinně přihlíželi, na druhé potom ti, kteří v nové skutečnosti budou muset žít.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Lydia Milletová

Lydia Milletová

Lydia Milletová (* 1968) je americká spisovatelka. Narodila se v Bostonu, vyrůstala ale v kanadském Torontu. Na tamní univerzitě absolvovala mezioborová studia, na Duke University poté získala magisterský titul z environmentalistiky. V současnosti žije se svými dvěma dětmi nedaleko Tucsonu v Arizoně, kde působí jako redaktorka v Centru pro biodiverzitu. Je autorkou třinácti knih, mimo jiné souboru povídek Love in Infant Monkeys (2009), za nějž byla nominována na Pulitzerovu cenu. Román A Children’s Bible (Tehdy jsme žili v letní zemi) se dostal do širšího výběru americké National Book Award for Fiction.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM