EN

Jizva nejen v popáleninové medicíně

Peter Gál, Robert Zajíček


Kniha shromažďuje informace o posledních poznatcích v patogenezi jizevnatého hojení kůže: jizvy vzniklé po termickém úrazu a odlišnosti jizvy po popálení od jizev po jiných inzultech, léčba popálenin včetně léčby umělou kůží a použití nanovláken, objektivizace jizev, klinické i histologické odlišnosti hypertrofického a keloidního hojení, prevence vzniku patologických jizev ve vztahu k věku, pohlaví, místu incize, charakteru řezu apod. Klíčová je kapitola o léčbě (konzervativní, semiinvazivní, operační).

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 200
EAN 9788020447210
Datum vydání 30.11.2018
Věk od 18
Formát 143x202 mm
Nakladatelství Mladá fronta
Edice Aeskulap
Hmotnost 0,273
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha je koncipována jako přehledný materiál, který shromažďuje informace o posledních poznatcích v patogenezi jizevnatého hojení kůže. Pozornost se soustřeďuje na jizvy vzniklé po termickém úrazu a odlišnosti jizvy po popálení od jizev po jiných inzultech. Rámcově a přehledně je zmíněna moderní léčba popálenin včetně léčby umělou kůží a použití nanovláken. Hlavní kapitoly jsou zaměřeny na objektivizaci jizev, klinické i histologické odlišnosti hypertrofického a keloidního hojení.

Samostatnou kapitolu tvoří prevence vzniku patologických jizev ve vztahu k věku, pohlaví, místu incize, charakteru řezu apod. Klíčovou část knihy tvoří kapitola o léčbě, která je rozdělena do tří subkapitol: konzervativní léčba (elastické pomůcky, aplikace silikonů), semiinvazivní, jako je např. laser, mikroneedling, a zmíněna je i operační léčba jizev včetně nejmodernějších chirurgických metod s použitím kožních náhrad. Nejsou opomenuty ani problémy spojené s jizvením, jako jsou poruchy pigmentace a svědění. Závěrem jsou uvedeny praktické rady pro pacienty, jak postupovat v běžném životě, včetně odpovědí na konkrétní otázky. Vše je doplněno bohatou fotodokumentací a několika zajímavými kazuistikami.

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM