EN

Po stopách Van Gogha

Zachycení malířova života v obrazech a fotografiích

Gloria Fossi


Malíři přírodě rozumějí a milují ji. A učí nás vidět.
Kunsthistorička Gloria Fossi společně s dvojicí fotografů probádala fyzická i duševní zákoutí, jež inspirovala nejpozoruhodnější umělecká díla Vincenta van Gogha. Zatímco Gloria líčí Vincentovu osobní i uměleckou cestu životem, fotografie Maria Dondera a Danila De Marca vdechují jeho minulosti nový život. Tato cesta po stopách Van Gogha sleduje jeho skutečné kroky po všech zemích, kde kdy žil. Umožňuje nám tak nahlédnout lépe než kdy dříve, kým byl ve skutečnosti Vincent van Gogh jako člověk.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Sulle tracce di Van Gogh
Původní jazyk italština
Překladatel Eva Kadlecová
Počet stran 240
EAN 9788026439424
Datum vydání 11.11.2021
Věk od 14
Formát 210x270 mm
Nakladatelství CPRESS
Hmotnost 1,169
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

„Nepřestávej se hojně procházet a zachovej si lásku k přírodě, neboť to je jediný způsob, jak se naučit lépe porozumět umění. Malíři přírodě rozumějí a milují ji a učí nás vidět.“

Vincent van Gogh

Kunsthistorička Gloria Fossi společně s dvojicí fotografů probádala fyzická i duševní zákoutí, jež inspirovala nejpozoruhodnější umělecká díla Vincenta van Gogha. Zatímco Gloria líčí Vincentovu osobní i uměleckou cestu životem, fotografie Maria Dondera a Danila De Marca vdechují jeho minulosti nový život. Tato cesta po stopách Van Gogha sleduje jeho skutečné kroky po všech zemích, kde kdy žil: Nizozemsku, Belgii, Anglii i Francii. Slučuje detailní porozumění místům i umění s tím, co je známo o Van Goghových pocitech a úvahách o životě, umění, knihách a autorech jeho doby – jejichž zdrojem je obrovská sbírka osobních dopisů rodině a přátelům, jež nám umožňuje nahlédnout lépe než kdy dříve, kým byl ve skutečnosti Vincent van Gogh jako člověk.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM