EN

Prokletý kraj

Michaela Klevisová


I temná minulost jednou vyjde na světlo
Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch.
Získaná ocenění:
Cena Česká kniha, 2022, nominace na Cenu Česká kniha 2021
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026720713
Datum vydání 19.08.2021
Věk od 18
Formát 125x205 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,439
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Michaela Klevisová tentokrát opustila kriminalistu Josefa Bergmana a v románu z Pošumaví nahlíží na zločin pohledem dvou mladých žen, jejichž životy jsou provázány s místy, kudy se opakovaně prohnaly dramatické dějiny. Zapadlá vesnička Jelení Hora má temnou minulost a dodnes to není ideální místo k životu. Není divu, že odsud Gerda vždycky chtěla odejít a uniknout minulosti. Teď se ale rozvedla, je bez peněz a nezbylo jí nic jiného, než se s dcerou vrátit do nuzného domku po rodičích. Linda na stejné místo přijíždí na dovolenou, aby pátrala po minulosti své rodiny, která se před čtyřiceti lety odstěhovala. Vzápětí ve vesnici dojde k úmrtí a obě ženy odhalí přísně střežené tajemství související s krajem, kde nikomu nebylo souzeno být šťastný.

Autorka úspěšné detektivní série se v této knize místo krimi zápletky soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Přes minulost zdejších obyvatel odhaluje historii plnou zvratů, která někomu zabránila v těchto místech naplno zakořenit a jiné k Pošumaví neplánovaně připoutala.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Detektivky Michaely Klevisové"

Audio

Hodnocení čtenářů

Monika Hangyová
Kniha od paní Klevisové, kterou nebudete chtít odložit z rukou. Nyní se nejedná o čistý detektivní příběh, ale napínavý román s prvky nadpřirozena, tajemna a jednoho trochu záhadného úmrtí. Příběh je vystavěný v krásné přírodě nezničené lidskou zásluhou. Z knihy jsem nadšená. Osobně bych brala více takových knih, jelikož prostředí příběhu i styl vyprávění mně sedl jak "prdel na hrnec". :-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Michaela Klevisová

Michaela Klevisová

Narodila se v roce 1976 v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a od roku 1997 v tomto oboru pracuje. Jejím největším koníčkem je cestování. Nejraději navštěvuje severské země. Již v dětství propadla světu koňských dostihů, o něž se intenzivně zajímá dodnes. Za svou prvotinu, román s detektivní zápletkou Kroky vraha, obdržela od české sekce Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Stejný úspěch zopakovala i s románem Dům na samotě (2011). Obě knihy jsou součástí oblíbené krimi série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem.Odbočkou z detektivního žánru je román o zločinu z Pošumaví Prokletý kraj (2021). Klevisová je také autorkou tří povídkových sbírek o lidech a jejich kočkách.
Zobrazit profil autora

Recenze

vaseliteratura.cz - Šumavská vesnička ukrývá temná tajemství

...nepostrádá napětí, gradaci a překvapivé rozuzlení....

Mayaandbooks.cz - Prokletý kraj

Autorce se skvěle povedlo vykreslit prostředí pohraniční vesničky, kde každý zná každého a kde i stěny mají oči a uši. Jelikož sama bydlím na poměrně malé vesničce, bylo to pro mě něco, co zažívám každý den. A já si to užívala

knihydobrovsky.cz - Prokletý kraj

...Michaela Klevisová stvořila počin, který je velký svou obyčejností a dokazuje, že patří mezi špičku současné české literární scény, protože jen ti nejlepší tvůrci dokáží na malém hřišti rozehrát silný příběh se značným přesahem...

knihazaknihou.cz - Prokletý kraj

... „Autorka buduje lehce mrazivou a temnou atmosféru románu od samého začátku a tuto svoji tajuplnou auru neopouští po celu dobu.“ ...
NAPIŠTE NÁM