EN

Prokletý kraj

Michaela Klevisová


I temná minulost jednou vyjde na světlo
Jelení Horou se několikrát prohnaly dějiny plné nenávisti a zmaru. Vesnička ukrytá v pošumavských lesích dodnes není ideální místo k životu. Gerdu s dcerou k návratu sem přiměl jenom rozvod a nedostatek peněz. Z jednotvárnosti ji vytrhne až seznámení s Lindou, která tu pátrá po minulosti své rodiny. Vzápětí ale ve vesnici za podivných okolností někdo zemře... a zločin oběma ženám pomůže odhalit staré tajemství, které nikdy nemělo vyjít na povrch.
Získaná ocenění:
Cena Česká kniha, 2022, nominace na Cenu Česká kniha 2021

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 304
EAN 9788026720713
Datum vydání 19.08.2021
Věk od 18
Formát 125x205 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,439
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Michaela Klevisová tentokrát opustila kriminalistu Josefa Bergmana a v románu z Pošumaví nahlíží na zločin pohledem dvou mladých žen, jejichž životy jsou provázány s místy, kudy se opakovaně prohnaly dramatické dějiny. Zapadlá vesnička Jelení Hora má temnou minulost a dodnes to není ideální místo k životu. Není divu, že odsud Gerda vždycky chtěla odejít a uniknout minulosti. Teď se ale rozvedla, je bez peněz a nezbylo jí nic jiného, než se s dcerou vrátit do nuzného domku po rodičích. Linda na stejné místo přijíždí na dovolenou, aby pátrala po minulosti své rodiny, která se před čtyřiceti lety odstěhovala. Vzápětí ve vesnici dojde k úmrtí a obě ženy odhalí přísně střežené tajemství související s krajem, kde nikomu nebylo souzeno být šťastný.

Autorka úspěšné detektivní série se v této knize místo krimi zápletky soustředí na mezilidské vztahy v prostředí sousedícím s národním parkem a vojenským prostorem. Přes minulost zdejších obyvatel odhaluje historii plnou zvratů, která někomu zabránila v těchto místech naplno zakořenit a jiné k Pošumaví neplánovaně připoutala.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Detektivky Michaely Klevisové"

Uživatelské hodnocení

Monika Hangyová
Kniha od paní Klevisové, kterou nebudete chtít odložit z rukou. Nyní se nejedná o čistý detektivní příběh, ale napínavý román s prvky nadpřirozena, tajemna a jednoho trochu záhadného úmrtí. Příběh je vystavěný v krásné přírodě nezničené lidskou zásluhou. Z knihy jsem nadšená. Osobně bych brala více takových knih, jelikož prostředí příběhu i styl vyprávění mně sedl jak "prdel na hrnec". :-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Michaela Klevisová

Michaela Klevisová

Narodila se v roce 1976 v Praze. Vystudovala žurnalistiku na Univerzitě Karlově a od roku 1997 v tomto oboru pracuje. Jejím největším koníčkem je cestování. Nejraději navštěvuje severské země. Již v dětství propadla světu koňských dostihů, o něž se intenzivně zajímá dodnes. Za svou prvotinu, román s detektivní zápletkou Kroky vraha, obdržela od české sekce Asociace autorů detektivní literatury (AIEP) Cenu Jiřího Marka za nejlepší detektivní knihu roku. Stejný úspěch zopakovala i s románem Dům na samotě (2011). Obě knihy jsou součástí oblíbené krimi série s vyšetřovatelem Josefem Bergmanem.Odbočkou z detektivního žánru je román o zločinu z Pošumaví Prokletý kraj (2021). Klevisová je také autorkou tří povídkových sbírek o lidech a jejich kočkách.
Zobrazit profil autora

Recenze

vaseliteratura.cz - Šumavská vesnička ukrývá temná tajemství

...nepostrádá napětí, gradaci a překvapivé rozuzlení....

Mayaandbooks.cz - Prokletý kraj

Autorce se skvěle povedlo vykreslit prostředí pohraniční vesničky, kde každý zná každého a kde i stěny mají oči a uši. Jelikož sama bydlím na poměrně malé vesničce, bylo to pro mě něco, co zažívám každý den. A já si to užívala

knihydobrovsky.cz - Prokletý kraj

...Michaela Klevisová stvořila počin, který je velký svou obyčejností a dokazuje, že patří mezi špičku současné české literární scény, protože jen ti nejlepší tvůrci dokáží na malém hřišti rozehrát silný příběh se značným přesahem...

knihazaknihou.cz - Prokletý kraj

... „Autorka buduje lehce mrazivou a temnou atmosféru románu od samého začátku a tuto svoji tajuplnou auru neopouští po celu dobu.“ ...
NAPIŠTE NÁM