EN

DNES DOPRAVA ZDARMA ✨ S kódem FESTIVAL sleva 20 % na vše 

Cyklistka

Osud poslední baronky

Jana Poncarová


Osud poslední šlechtičny z rodu Battaglia. Od autorky bestselleru Podbrdské ženy.
Být vzornou manželkou: takový osud měl čekat Blanku ze šlechtického rodu Battaglia. Její dobrodružná povaha jí však velela jinak. Z divokého děvčete vyrostla sebevědomá žena, která na kole zcestovala kus světa. Své stáří Blanka pak tráví v chátrajícím rodném zámečku v jihočeských Bratronicích. Sleduje, jak známý svět kolem ní mizí. Až díky studentce žurnalistiky Kláře ožívají vzpomínky na Blančin dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 360
EAN 9788026720355
Datum vydání 10.06.2021
Věk od 15
Formát 125x205 mm
Nakladatelství MOTTO
Hmotnost 0,498
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

V rozpadajícím se zámečku v jihočeských Bratronicích dožívá Blanka, poslední členka šlechtického rodu Battaglia. Osamělá stará baronka nemá sílu pečovat o budovu a pozemky, které patřily její rodině po generace, a tak jen mlčky přihlíží pomalému rozkladu a zkáze. Ví, že je poslední a nezbývá jí moc času. Z letargie ji vytrhne nečekaná návštěva. Studentka žurnalistiky Klára přijíždí do Bratronic, aby o baronce napsala článek. Rozhovory s Klárou Blanku přimějí vzpomínat na minulost, na její dávný pestrý život – i na její osudovou lásku, po které jí zůstal jen nikdy nepřečtený dopis.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Audio

Hodnocení čtenářů

Sabina Bobková
Cyklistka je další román, který líčí osudy inspirované skutečnou žijící postavu české historie, Blanku Battaglia. Autorka se opět velmi pečlivě věnovala rešerši, kterou spojila se svou fantazií a vytvořila příběh Cyklistky. Poncarová je bezesporu autorka, která má neuvěřitelný cit pro psaní. První polovina knihy vypráví o mladé Blance, a jejích dvou největších životních láskách. Kniha je z devadesáti procent vyprávěna chronologicky ale sem tam se objevují kapitoly z přítomnosti, kde se setkáváme se starší dámou Blankou. Cyklistka v sobě ukrývá velmi jemnou romantickou linku. Není ničím náročná, ale spíše než popisování vzájemného poznávání a zamilovanosti Richarda a Blanky vypráví o jejich následcích. U společných momentů jsem se příliš neculila, za to u popisování stesku a bolesti ze ztráty lásky jsem se velmi vcítila do pocitů Blanky. Poncarové se nesmírně podařilo popsat tu nekonečnou prázdnotu a bolest ze ztráty milované osoby. Anotace a kapitoly ze současnosti prozrazují příliš mnoho z děje. Celkově musím zhodnotit, že se mi první polovina knihy líbila víc. Celá kniha má nádhernou stylistiku, kterou je radost číst. Ovšem trošku mě mrzelo, že se autorka nevěnovala více postavám samotným. Postavy přicházejí a pak zkrátka mizí ze scény. Cyklistka je jemný příběh dívky, která milovala pocit svobody na pedálech. Toužila být svobodná ale zároveň dovedla neuvěřitelně milovat. Celou recenzi najdete zde: http://kniznipristaviste.blogspot.com/2021/09/recenze-cyklistka.html
Milena Kvapilová
Skvělé, šíleně smutné, poučné, nepochopitelné... Příběh, byť smyšlený, vás rozhodně nenechá v klidu. Připravte si kapesníky, budou se hodit. První kniha autorky, co jsem přečetla a moc se mi líbila. Doporučuji.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Jana Poncarová

Jana Poncarová

Jana Poncarová je novinářka a spisovatelka. Žije v Plzni a v Dobřívě. Ve své tvorbě se inspiruje skutečnými událostmi, opírá se o rešerše a rozhovory s pamětníky. Debutovala v roce 2018 románem Podbrdské ženy, který se setkal s nadšeným čtenářským ohlasem. Její druhý román Eugenie získal v roce 2020 Cenu čtenářů České knihy. Je také autorkou titulů Alžběta a Nina, Cyklistka a Herečka a Nultá hodina. V roce 2023 vydala ve spolupráci s historikem Jiřím Sankotem knihu Deník Věrky Kohnové připomínající osud této židovské dívky a její rodiny.
Zobrazit profil autora

Recenze

mezizenami.cz - Knižní novinka: Jana Poncarová

...Jejich další osudy pokračují v této skvěle čtivé knížce, kterou autorka napsala se svým typickým lehkým a vzletným stylem. Pocítíte naplno prožitky šlechtické rodiny ve šťastnějších i nelehkých časech.

kniznipristaviste.blogspot.com - Cyklistka

...„Cyklistka je jemný příběh dívky, která milovala pocit svobody na pedálech. Toužila být svobodná, ale zároveň dovedla neuvěřitelně milovat. Ovšem žila v nelehké době, a to se podepsalo na jejích pozdějších letech. Doporučuji všem čtenářkám knih Jany Poncarové a všem, kteří mají rádi společenské a historické romány. Tato kniha vás pohladí po duši!“...

knihazaknihou.cz - Cyklistka

...„Autorka svůj příběh staví na pevných základech, které postupně napříč časovým údobím vrství do majestátní mohyly životního osudu poslední baronky. Opět nechybí květnaté rozvětvené popisy, které vás oklikou vedou k hlavní linii příběhu a noří vás hlouběji do svého děje.“...

kultura21.cz - Jana Poncarová – Cyklistka

... „Pro milovníky tohoto žánru bude skutečným čtenářským zážitkem, který ještě umocní vydařený konec.“ ...
NAPIŠTE NÁM