EN

Syn nekonečna

Adam Silvera


Jen jeden z dvou bratrů je vyvolený. První díl superhrdinské série.
Bratři Emil a Brighton vyrůstali v New Yorku a odjakživa si idolizovali Kouzlochodce: skupinu samozvaných hrdinů obdařených schopnostmi, kteří přísahali, že zbaví svět přízračných. Zatímco Brighton se chce také zapojit do bojů, Emil si přeje, aby konečně zavládl mír. Právě u něj se však projeví síly, které z něj udělají hrdinu, jímž vždy chtěl být Brighton. Bratrské pouto, láska a věrnost budou vystaveny mnoha zkouškám – a nikdo neunikne bez újmy.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Infinity Son
Původní jazyk angličtina
Překladatel Kateřina Hajžmanová
Počet stran 360
EAN 9788076612396
Datum vydání 26.07.2021
Věk od 12
Formát 130x200 mm
Nakladatelství COOBOO
Hmotnost 0,402
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Bratři Emil a Brighton vyrůstali v New Yorku a vždycky si tak trochu idolizovali Kouzlochodce – skupinu samozvaných hrdinů, kteří přísahali, že zbaví svět přízračných. Zatímco Kouzlochodci a další nebeští se rodí se zvláštními schopnostmi, přízrační si je berou, násilím kradou esenci života ohroženým stvořením.

Brighton si přeje, aby měl taky nějaké schopnosti a mohl se zapojit do boje. Emil by si přál, aby konečně zavládl mír. Všechno násilí si totiž vybírá svou daň na společnosti – ti, kteří mají jakékoli schopnosti, jen těžko mohou žít v míru a otevřeně přiznat, kým vlastně jsou. V ovzduší strachu jsou gangy přízračných stále odvážnější a silnější.

Potom se při potyčce po protestní akci projeví Emilovy vlastní schopnosti – takové, které ho postaví do srdce konfliktu a udělají z něj hrdinského Kouzlochodce. Zkrátka někoho, kým chtěl vždycky být Brighton, ne Emil.

Sourozenecké pouto, láska a věrnost, to všechno bude vystaveno mnoha zkouškám – a nikdo neunikne bez újmy.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

Luboš Vojtuš
Já ty urban fantasy moc nemusím, ale tohle so docela povedlo. Kniha je čtivá a příběh ubíhá docela rychle (přečteno za dva dny). Občas nějaké situace přišli absurdní a říkal jsem si ,,jako vážně?". Některé postavy mě bavily a některé zase naprosto iritovaly - ve finále jsem si nikoho moc neoblíbil, snad jenom oba bratry, okolo kterých se děj točí. Pro mě to byla pohodová fantasy na zkrácení volné chvíle. Doufám, že vyjde pokračování, protože mám pár otázek, které potřebuji vysvětlit. Tato kniha si našla místo v mé knihovně (i když na spodní polici).

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Adam Silvera

Adam Silvera

Adam Silvera je autor mnoha bestsellerů podle žebříčků New York Times, v České republice si získal čtenáře především knihou Oba na konci zemřou. Pracoval jako prodejce v dětském knihkupectví, community manager nebo recenzent dětských a young adult titulů. Narodil se a vyrostl v New Yorku. Nyní žije v Los Angeles a je vysoký, aniž by pro to měl nějaký zvláštní důvod.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM