EN

Dopisy astrofyzika

Neil deGrasse Tyson


Pohled na svět z kosmické perspektivy jednoho z předních astrofyziků současnosti
Vlivný americký astrofyzik zveřejňuje soukromou korespondenci se svými fanoušky z celého světa, kteří ho oslovili při hledání odpovědí na nejrozmanitější otázky (nejen) kosmologie. V souboru 101 pečlivě vybraných dopisů a svých reakcí otevírá širokou škálu témat o vědě, náboženství, filozofii, životě, ale také o fenoménu UFO nebo trpasličí planetě Pluto, o jejíž vyřazení ze seznamu planet Sluneční soustavy usiloval. Nahlédneme tak do zcela nové, osobní dimenze autorova pátrání po našem místě ve vesmíru.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Letters from an Astrophysicist
Původní jazyk angličtina
Překladatel Martin Jelínek
Počet stran 296
EAN 9788076621510
Datum vydání 31.05.2021
Věk od 15
Formát 135x190 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice TEMA
Hmotnost 0,402
Typ Kniha
Vazba vázaná s papírovým potahem bez laminace

Vlivný americký astrofyzik Neil deGrasse Tyson je proslulý svými zanícenými, fundovanými a jasně formulovanými názory na stav současné vědy a fungování vesmíru. Díky tomu má na svých sociálních sítích ohromnou fanouškovskou základnu, se kterou již po mnoho let velmi často a úzce komunikuje.

V této knize zveřejňuje soukromou korespondenci s lidmi z celého světa, kteří ho oslovili při hledání odpovědí na nejrozmanitější otázky (nejen) kosmologie. V souboru 101 pečlivě vybraných dopisů a svých reakcí otevírá širokou škálu témat o vědě, náboženství, filozofii, životě, ale také třeba o fenoménu UFO nebo trpasličí planetě Pluto, o jejíž vyřazení ze seznamu planet Sluneční soustavy usiloval.

Dopisy astrofyzika jsou dosud nejotevřenější a nejupřímnější autorovou knihou – jejím prostřednictvím nahlédneme do zcela nové, osobní dimenze autorova pátrání po našem místě ve vesmíru.

Neil deGrasse Tyson (1958), astrofyzik v Americkém přírodovědném muzeu, vedoucí centra Fredericka P. Roseho v Haydenově planetáriu, se narodil ve stejném roce, jako byla založena NASA. Vystudoval fyziku na Harvardu, astronomii na University of Texas a astrofyziku na Columbia University a Princeton University. Moderuje mimořádně úspěšný rozhlasový a televizní pořad StarTalk, který byl nominovaný na cenu Emmy. V roce 2017 obdržel medaili Stephena Hawkinga za vědu. Je autorem velmi úspěšných knih Astrofyzika pro lidi ve spěchu, Smrt v podání černé díry, Komplic ve válce: Tiché spojenectví mezi astrofyzikou a vojenstvím.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM