EN

Rakvář

Sharon J. Bolton


Oddaný otec, nebo nemilosrdný vrah? Jeho tajemství pohřbili s ním…
Policistka Florence Loveladyová se vrací do malého města na pohřeb muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Larry Glassbrook, zdánlivě počestný majitel pohřební služby, tehdy své oběti pohřbíval do vlastnoručně vyrobených rakví, kam pokaždé přidal sošku nesoucí podobu zavražděného. Po pohřbu Florence zajde do Glassbrookova domu a najde tam sošku, která ztvárňuje ji samotnou. Znamená to snad, že vrah je stále na svobodě?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr thriller
Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Původní název The Craftsman
Původní jazyk angličtina
Řada Rakvář
Počet stran 368
EAN 9788074983528
Datum vydání 17.10.2019
Věk od 18
Formát 130x205 mm
Nakladatelství Domino
Edice Napětí
Hmotnost 0,46
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Srpen 1999 V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka. Červen 1969 Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu? Srpen 1999 Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?

Ke stažení

jpg Příloha.jpg

Další tituly z řady "Rakvář"

Hodnocení čtenářů

Milena Kvapilová
Četla jsem jako beta-čtenář pro nakladatelství o prázninách a musím říct, že kniha je vynikající. Pouze začátek byl pro mě slabý, měla jsem problém se zorientovat, navíc mi to přišlo dost vytržené z kontextu. Ale jakmile začala část v roce 1969, příběh dostal spád a výborně se četl, byl napínavý, prostě super. Je fakt, že po odvyprávění příběhu v roce 1969 a návratu do roku 1999 věci do sebe zapadly. A ten závěr, parádní zvrat a nečekané odhalení. Jednoznačně plný počet * :-)

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton

Sharon J. Bolton vyrostla na malém městě v hrabství Lancashire a po univerzitních studiích pracovala v několika londýnských PR agenturách. Kariérních ambicí se však ochotně vzdala: nejprve kvůli mateřství a posléze kvůli psaní, protože tyto dvě věci považuje za hlavní smysl života. Za literární tvorbu byla nominována na celou řadu cen. Mnohé z těchto nominací proměnila ve vítězství, včetně mety nejvyšší – zisku prestižní ceny Dagger in the Library. Recenze a ohlasy na knihy Sharon J. Bolton nešetří chválou a i na české databázi knih dosahují její romány vysokých čtenářských hodnocení.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM