EN

Poslední migrace

Charlotte McConaghy


Silný román o mizející přírodě a naději navzdory všem okolnostem
Franny plachtění ptáků vždy pomáhalo zapomenout na těžké chvíle a ztráty v životě. Když však příroda kolem ní začne umírat, vydá se do Grónska na cestu s jediným cílem: sledovat migraci posledního hejna arktických rybáků, jež na světě zbylo. Dostane se na palubu rybářské lodi, ale členové posádky si brzo uvědomí, že okouzlující vědkyně něco skrývá. Co vše bude ochotná riskovat, aby čelila své minulosti i bezútěšnému stavu planety a našla vykoupení?
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Migrations
Původní jazyk angličtina
Počet stran 312
EAN 9788075978721
Datum vydání 22.04.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství XYZ
Hmotnost 0,502
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Syrový příběh z ne příliš vzdálené budoucnosti, kdy se téměř veškeré ptactvo, ryby a divoká zvířata stávají ohroženými druhy. V důsledku globálního oteplování ze světa totiž zmizela potrava a přirozené prostředí zajišťující přežití většiny zvířat.

Franny byla vždy tulačkou. Sledování přílivů a odlivů a plachtění ptáků jí pomáhalo zapomenout na těžké chvíle a ztráty, které ji v životě potkaly. Když však příroda, kterou tolik miluje, začne umírat, Franny se rozhodne ukončit své bezcílné toulky a vydá se na cestu do dalekého Grónska s jediným cílem - najít poslední hejno arktických rybáků, jež na světě zbylo, a následovat je na jejich poslední migraci. Přesvědčí kapitána rybářské lodi Saghani, aby ji vzal na palubu, a získává si na svou stranu drsné a excentrické členy posádky.

Během plavby na jih si však rybáři začnou uvědomovat, že okouzlující vědkyně není zcela tím, čím se zpočátku zdála být. Zmítaná neustálými nočními můrami, shromažďující štosy dopisů pro svého manžela a doslova posedlá pronásledováním hejna ptáků začíná Franny vzbuzovat ve svých spolucestujících dojem, jako by skrývala nějaké temné tajemství. S postupným objevováním střípků příběhů z její minulosti si začíná posádka klást otázku, co je skutečně cílem této cesty?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Charlotte McConaghy

Charlotte McConaghy

Charlotte je australská spisovatelka žijící v Sydney. Studovala tvůrčí psaní na univerzitě AFTRS (Australian Film, Television and Radio School), kde získala magisterský titul. Psaní se věnuje již od útlého věku a pár let se podílela na tvorbě filmových a televizních scénářů. Několik knih vydala v Austrálii, Poslední migrace je však jejím prvním románem, který je zároveň také jejím literárním debutem ve Spojených státech, kde vyšel pod názvem Migrations. V Anglii byl publikován jako The Last Migration a následně byl vydán v mnoha dalších zemích po celém světě. Kniha měla velký úspěch a autorka momentálně pracuje na dalším románu, který bude stejně jako ten první charakteristický její láskou k přírodě a zálibou ve tvorbě příběhů s divokými, nespoutanými ženami v hlavní roli.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM