EN

Řeč zvířat

Carl Safina


Co zvířata cítí a o čem přemýšlejí?
Jak dospělí sloni komunikují se svými mláďaty? Které druhy zvuků používají kosatky při hledání potravy? A jak funguje sociální dynamika ve vlčích smečkách? Nejen těmito otázkami se zabývá ekolog a populární autor knih o přírodě Carl Safina. V nesmírně poutavém vyprávění o životě, emocích a způsobech komunikace u zvířat shrnuje poznatky o inteligenci a reakcích tvorů, kteří jsou nám daleko podobnější, než si vůbec dokážeme představit.

Detailní informace

Jazyk čeština
Původní název Beyond Words
Původní jazyk angličtina
Překladatel Lucie Čadková
Počet stran 416
EAN 9788076014206
Datum vydání 22.03.2021
Věk od 15
Formát 145x205 mm
Nakladatelství Vyšehrad
Edice Spektrum
Hmotnost 0,634
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

"Celý život jsem pracoval s mnoha zvířaty, žil jsem s nimi a studoval je jak v jejich, tak v našem světě. Čím více času jsem s nimi strávil, tím více se ve mně šířil, prohluboval – a utvrzoval – pocit sounáležitosti. Právě tento pocit se vám na následujících stránkách pokusím zprostředkovat.“ „Porozumět ostatním zvířatům není módní záležitostí. Selžeme-li, urychlíme tím jejich záhubu a úpadek našeho světa. Pokud bychom se chovali ke zvířatům tak, jak si zaslouží, krutost lidí vůči svému vlastnímu druhu by vynikla o to děsivěji. Potom bychom mohli obrátit naši pozornost k dalšímu kroku za hranicemi lidské civilizace: humánní civilizaci. Spravedlnost pro všechny. … Náš druh rozumí světu nejlépe ze všech, a přece s ním má ten nejhorší vztah.“

Carl Safina (1955) je ekolog a v USA velmi populární autor knih a článků o vztahu člověka a přírody. Píše do New York Times, National Geographic a Huffington Post, pracuje pro CNN, natočil dokumentární sérii „Zachraňte oceán“ (Saving the Ocean with Carl Safina). „Řeč zvířat“ (Beyond Words) je jeho sedmá knižní publikace. Za knihy „Píseň pro modrý oceán“ (Song for the Blue Ocean) a „Oko albatrosa“ (Eye of the Albatross) získal několik ocenění.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Carl Safina

Carl Safina

Carl Safina (* 1955) je přední americký ekolog a autor řady knih, v nichž se zabývá místem člověka v přírodě. Je držitelem několika čestných doktorátů z amerických univerzit, působí jako hostující profesor na Yaleově univerzitě. Za své knihy získal řadu významných literárních i odborných ocenění. Ve Spojených státech vystoupil do popředí zejména svým desetidílným televizním dokumentem Zachraňte oceán spolu s Carlem Safinou (Saving the Ocean with Carl Safina) z roku 2011. Je rovněž předsedou Safinova centra, které usiluje o zvýšení ekologického povědomí a porozumění přírodě, a členem dalších organizací.
Zobrazit profil autora

Recenze

denikn.cz - Co kdyby sloni uměli mluvit

„Navzdory některým sporným aspektům patří tato kniha mezi spoustou titulů, které se snaží nahlodat mechanistické a zvěcňující pojímání zvířat, k těm nejčtivějším a nejkomplexněji pojatým. Otázkou zůstává, jestli změny našich postojů, které chce vyvolat, pro mnohé živočišné druhy nepřijdou příliš pozdě.“
NAPIŠTE NÁM