EN

Řeka v temnotě

Útěk jednoho muže ze Severní Koreje

Masaji Ishikawa


Útěk jednoho muže ze Severní Koreje
Masadži Išikawa, po otci Korejec, po matce Japonec, strávil celý svůj život s pocitem, že nemá vlast. Když mu bylo třináct, celá rodina byla repatriována z Japonska do KLDR. Otce zlákaly sliby o řadě pracovních příležitostí, bezplatném vzdělání a lepším společenském postavení. Otevřeně líčí svou bouřlivou výchovu v dětství, třicet šest brutálních let strávených v totalitním režimu Severní Koreje, útěk, při němž málem přišel o život, a nakonec problémy, s nimiž se musel vypořádat po návratu do Japonska.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Žánr politika
Jazyk čeština
Původní název River In Darkness
Původní jazyk angličtina
Počet stran 184
EAN 9788074739644
Datum vydání 17.02.2020
Věk od 15
Formát 135x190 mm
Nakladatelství KNIHA ZLÍN
Edice TEMA
Hmotnost 0,213
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená s chlopněmi

Masadži Išikawa, po otci Korejec, po matce Japonec, strávil celý svůj život s pocitem, že nemá vlast. Když mu bylo třináct, celá rodina byla repatriována z Japonska do KLDR. Otce zlákaly sliby o řadě pracovních příležitostí, bezplatném vzdělání a lepším společenském postavení.

Otevřeně líčí svou bouřlivou výchovu v dětství, třicet šest brutálních let strávených v totalitním režimu Severní Koreje, útěk, při němž málem přišel o život, a nakonec problémy, s nimiž se musel vypořádat po návratu do Japonska.

Řeka v temnotě není jen šokujícím popisem života v zemi ovládané diktátorským režimem, vypovídá také o nezlomné vůli člověka po důstojném a smysluplném životě.

Masadži Išikawa se narodil v roce 1947 v japonském městě Kawasaki, ale roku 1960 přesídlil se svými rodiči a třemi sestrami do Korejské lidově demokratické republiky, kde živořil až do svého útěku ze země v roce 1996. V současné době žije opět v Japonsku.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Hodnocení čtenářů

OBI Ka
Velmi silny a velmi syrovy pribeh o zivote na venkove v pekle Severni Koreje. O denodennim zoufalstvi, strachu, boji o zivot z vyhladoveni a konzumaci opravdu cehokoli, abyste prezili. Pro me naprosto desive cteni, co a v jake mire se tam delo a stale deje. Tahle kniha ve me bude rezonovat opravdu velmi dlouho.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM