Velká kniha paličkování | Albatrosmedia.cz
EN

Velká kniha paličkování

Lenka Malátová


Nepostradatelný průvodce paličkováním od A do Z pro každou krajkářku
Velká kniha paličkování je souhrnným dílem o lidovém uměleckém řemesle, které má v naší zemi dlouhou tradici. Autorka je zkušenou krajkářkou a více než 30 let vyučuje v kurzech paličkované krajky. Kniha obsahuje kompletní soubor technik, postupů, vzorníků a podvinků. Tento „krajkářský slovníček“ prezentovaný formou fotografií i kreseb je určen nejen začátečnicím, ale i krajkářkám s praxí. Nováčci budou postupovat od úplných začátků, zkušené krajkářky si vyzkoušejí složitější půdice a vazby.

Detailní informace

Žánr řemesla
Ilustrátor Barbora Grünwaldová
Jazyk čeština
Počet stran 320
EAN 9788026616610
Datum vydání 18.11.2021
Věk od 15
Formát 210x270 mm
Nakladatelství EDIKA
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Velká kniha paličkování je souhrnným dílem o lidovém uměleckém řemesle, jež se v naší zemi předává již po staletí. Přináší celoživotní zkušenosti a poznatky Lenky Malátové, která již vydala pět úspěšných publikací na toto téma. Autorka, zkušená krajkářka a lektorka kurzů paličkování, připravila kompletní soubor technik, postupů, vzorníků a?podvinků. Tento „krajkářský slovníček“ prezentovaný formou fotografií i kreseb je určen nejen začátečnicím, ale i krajkářkám s praxí. Nováčci se dozvědí, jak vyrobit herduli a navíjet paličky, aby se mohli pustit do základních technik. Zkušené krajkářky si vyzkoušejí složitější půdice a?vazby. Všechny pak mohou prohloubit své umění na cvičných pracích a inspirovat se krajkami, jež autorka pro tuto knihu připravila. Velká kniha paličkování je nepostradatelným průvodcem každé krajkářky, která si stejně jako autorka přeje pokračovat v naší bohaté krajkářské tradici s pokorou a úctou k řemeslu.

O autorce:

Lenka Malátová (1967) pochází z Brandýsa nad Orlicí, malého městečka v podhůří Orlických hor. Krajkářský kraj v ní probudil nejen obdiv k dokonalosti přírody, ale zažehl i velkou životní vášeň pro paličkovanou krajku. Vždyť v jejích dílech se obě lásky často snoubí a?sama autorka se otevřeně hlásí k bezedné studnici inspirace, kterou ji příroda a rodná krajina zahrnuje.

Absolvovala Školský ústav umělecké výroby v Praze, kde získala nejkvalitnější vzdělání v oboru. Má za sebou praxi samostatné návrhářky krajek a již více než tři desítky let vyučuje v kurzech paličkované krajky. Pořádá výstavy, publikuje v časopisech a účastní se mezinárodních krajkářských soutěží.

Smyslem její práce je předávat krajkářské řemeslo dalším následovníkům, vzbudit v nich nadšení pro vlastní tvorbu a tím zachovat českou krajku příštím generacím.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Uživatelské hodnocení

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM