EN

Příběh odpadu

Jak se Honzík naučil třídit odpad

Kateřina Gančarčíková


Vysvětlete malým průzkumníkům, jak přírodu nazahltit odpadem
Honzík rád navštěvuje babičku a dědečka, kteří ho vlídně provázejí při cestách za poznáním zajímavostí v okolí. Tentokrát se Honzík spolu s kamarádem Tondou snaží zjistit, kde se bere tolik odpadu a zda je možné ho znovu účelně využít. Chlapci se ptají, kam se odpad ukládá a proč ho třídíme, co se stane s odpadky odhozenými v přírodě. Honzík se podívá do sběrného dvora, třídírny odpadů, s prarodiči se stará o kompost na zahradě a naučí se, že přírodě nejvíc pomůže, když s ničím nebude plýtvat.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Jazyk čeština
Počet stran 48
EAN 9788026613107
Datum vydání 22.10.2018
Věk od 5
Formát 167x240 mm
Nakladatelství EDIKA
Hmotnost 0,345
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Kniha pro nejmladší čtenáře, která jednoduše a srozumitelně zodpoví jejich nejčastější otázky týkající se odpadu:

- Kam se odpad ukládá?

- Dá se odpad ještě nějak zužitkovat?

- Co je to recyklace?

- Proč třídíme odpad?

- Co se stane s odpadky odhozenými v přírodě?

Honzík rád navštěvuje babičku a dědečka, kteří ho vlídně provázejí při cestách za poznáním okolí. Tentokrát se Honzík společně s kamarádem Tondou snaží zjistit, kde se bere tolik odpadu a zda je možné ho znovu účelně využít. Babička i dědeček chlapcům vysvětlují, proč a jak se má odpad třídit. Honzík pomůže dědečkovi odvézt nepotřebné věci do sběrného dvora. Přivítá také návštěvu třídírny odpadu, kde se dozví o tom, jakými způsoby se dá odpad znovu využít. Na zahradě Honzík vidí, jak se babička a dědeček starají o kompost, a zjistí, k čemu je to užitečné. Po této návštěvě u prarodičů už Honzík přemýšlí jinak – doma dbá na třídění odpadu a ví, že nejlépe přírodě pomůže, když nebude s ničím plýtvat.

O autorce:

Autorka pracuje na málotřídní škole se školním vzdělávacím programem „Otevřeno pro život“. Má četné zkušenosti s odpovídáním na dětské otázky i s realizací projektů, které pomáhají propojit výuku s praktickým životem.

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Další tituly z řady "Příběhy o světě kolem nás"

Hodnocení čtenářů

V současné době nejsou vytvořena žádná uživatelská hodnocení.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
NAPIŠTE NÁM