EN

Kája a Claudie: Hra na štěstí

Michaela Fišarová


Štěstí nečeká za rohem, máme ho všichni ve svém srdci. První díl série Třídnice 4.B!
Dvojčata Claudie a Karel chodí do 4.B a protože se jejich rodiče rozvedli, tráví jeden týden u maminky a druhý zase ve vesnickém domku s tatínkem a babičkou. Po jedné sourozenecké hádce se ale Claudie zraní a skončí v nemocnici. Vyděšená maminka se proto rozhodne, že děti už k tatínkovi nepustí. Kája i Claudie jsou smutní a nevědí, co dělat. Rozhodnou se proto utéct z domova. A cestou je čeká dobrodružství, na jaké nikdy nezapomenou.
Jiné dostupné formáty:

Detailní informace

Číslo dílu 1
Jazyk čeština
Počet stran 160
EAN 9788000051727
Datum vydání 17.09.2018
Věk od 8
Formát 145x205 mm
Nakladatelství ALBATROS
Hmotnost 0,355
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Příběh velkého dobrodružství dvojčat Claudie a Káji. Chodí do 4. třídy a po rozvodu rodičů žijí střídavě u maminky a u tatínka s babičkou. Poté, co se ale Claudie nešťastně zraní, se maminka rozhodne, že děti přestane na venkov k babičce s tatínkem pouštět. A navíc je seznámí se svým novým přítelem. Jenže Kája s Claudií nechtějí o tatínka přijít! Co teď? Bezradná dvojčata se rozhodnou utéct z domova. Jenže přespávání v lese není tak snadné, jak se zpočátku zdálo, zvlášť když Claudie onemocní. Přivede Kája pomoc včas?

Ke stažení

pdf Ukázka.pdf

Video

Další tituly z řady "Třídnice 4. B"

Audio

Hodnocení čtenářů

Lucie Pěkná
Nejoblíbenější knížky mé dcerky, za což jsem autorce vděčna, dcera chodí do třetí třídy a každý další díl této série doslova hltá a neustále se ptá, kdy bude další.. Bojim se, až přečte poslední díl :-)) Líbí se mi, jak je kniha psaná, strašně hezky se čte a je pro děti pochopitelná nebot se tam řeší věci ze života školních dětí..
Lucie Fišarová
Tahle knížka startuje úžasnou sérii Třídnice 4. B. Děti při četbě prožívají podobné příběhy jako ve své skutečné školní třídě. I to je nejspíš důvod, proč si dcerka tenhle knižní seriál tak oblíbila.

Vaše hodnocení

Uživatelskou recenzi mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé

 Přihlásit
Autor knihy
Michaela Fišarová

Michaela Fišarová

Michaela Fišarová se narodila v Praze a vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě Karlově, obor český jazyk a literatura, pedagogika. Po ukončení vysoké školy studovala dva roky anglický jazyk na Stoke on Trent College ve Velké Británii. Do literárního světa vstoupila v roce 2012 knížkou Nikolina cesta. Za svou prvotinu získala ocenění Zlatá stuha 2013 v kategorii Nejlepší kniha pro mládež. Její další knížku s názvem Náš dvůr má tajemství  ocenilo nakladatelství Výroční cenou Albatrosu za nejlepší český text pro mladší děti. Pořádá tvořivé literární soutěže pro děti, semináře tvůrčího psaní pro pedagogické pracovníky a knihovníky i besedy na podporu čtenářské gramotnosti.
Zobrazit profil autora
NAPIŠTE NÁM